IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[HP][D] Zapomniany

Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 395

PisanieTemat: [HP][D] Zapomniany   Pon Lis 28 2016, 12:03

Fandom: Harry Potter
Autor: Olgie.
Beta: Brak
Paring: Brak, Bohater: Lucjusz Malfoy
Gatunek: Obyczajówka
Ostrzeżenia: Brak
N/A: Tekst w ramach II edycji "100 drabble w 100 dni" na ao3. Prompt nr 35 "Zapomniany". Łatka (naprawcza) do tekstu Będą o nim mówić. 200 słów. Dla Fan, która wytknęła mi ten błąd.

Zapomniany

Zapomnieli o nim.

Nie mówili z pogardą. Nie mówili wcale. Zapomnieli.

O Draco mówili, że to najlepszy magomedyk w czarodziejskiej Anglii. Mówili o nim, gdy dostał międzynarodowy grant na badania i gdy został najmłodszym ordynatorem na oddziale zatruć w historii Świętego Munga. Taki młody, taki zdolny, a przecież nazwisko ma okryte hańbą, nie ma już koneksji, to może rzeczywiście jest coś wart.

O Narcyzie mówili, gdy organizowała przyjęcia rocznicowe, mówili z podziwem i zazdrością, szczególnie kobiety, że po takich przejściach nie powinna wyglądać tak pięknie i młodo. Nie powinna wyglądać tak wytwornie w tej szmaragdowej sukni. Ale zmysł organizacji ma, trzeba jej to oddać.

O nim nie mówili wcale. Jakby nie istniał. Nie szeptali, że jest podłą gnidą, nie krzyczeli, że powinien gnić w więziennej celi. Nie życzyli mu okrutnej śmierci. Wyparował ze świadomości.

Czasem czuł się zdradzony. Rozumiał, że to dla dobra rodu. Ale czasem miał poczucie, że jego rodzina zbratała się z wrogiem, że miękko wślizgnęła się w świat pełen szlam. Miał im to za złe. Mniej Draco, stosunki między nimi były napięte, to nic dziwnego, że robił mu na złość.

Bardziej Narcyzie. Przecież go kocha, dlaczego nie stoi po jego stronie?

Zapomnieli.

Ale będą o nim mówić.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

What we're doing here ain't just scary
It's about to be legendary

I can't adult today

Mój podpis zaczyna być dłuższy od moich komentarzy, niech ktoś mnie powstrzyma.

Ostatnio zmieniony przez Olgie. dnia Pon Maj 15 2017, 00:19, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 27
Liczba postów : 893

PisanieTemat: Re: [HP][D] Zapomniany   Nie Gru 11 2016, 13:47

Gdzieś w nagłówku daj link do tekstu, który łatkujesz Smile Dla osoby, która na ten wpadnie jako pierwszy, będzie łatwiej znaleźć.

Nawet nie wiesz, jak czuje się taki ludź, gdy widzi, że inny początkujący w danej dziedzinie ludź słucha tego co inni mu naprodukowali w komentarzach. Ba, bierze to do siebie, poprawia, pracuje, dopisuje - po to właśnie tak się staramy, zwłaszcza wobec nowych osób, by dopisać coś konstruktywnego, by nie zostawić autora z "trzeba dopracować", bez wypisania szczegółowo co szwankuje i jak można to naprawić. Widzę już duży postęp, jaki zrobiłaś od pierwszego tekstu, który nam pokazałaś, a idziesz jak burza. Jak porównam moje pierwsze teksty i moje tempo pisania, to bijesz mnie na łeb na głowę. Fakt, nie trafiłam wtedy na nikogo, kto by mi pomógł nad tekstami pracować, zamiast zjebać jak burą sukę i odesłać do szuflady. Ale też nawet gdy taka osoba się znalazła, kilka lat zajęło, zanim kolejna mnie dźgnęła i zaczęłam pisać krótkie formy, inne formy, inne fandomy (tak, to przez tą z nickiem zaczynającym się na F. Wink).

Ty poprawiasz i szlifujesz na bieżąco, już masz na koncie kilka fandomów, teksty własne, songficka! Nie zrażaj się tym, że czasem komentarzy nie ma, lub jest ich mało - taki jest żywot autora, niestety Smile

Łatka ładnie wpisuje się w tamtego ficka i pokazuje kolejną twarz Lucjusza, taką, która dla mnie również jest bardziej wiarygodna i pasuje i dobrze motywuje jego późniejsze działania. Dla Lucjusza zapomnienie jest praktycznie równe ze śmiercią. Brak poklasku, szacunku, uwagi. Idealnie wpisuje się tutaj podejście: "nie ważne jak mówią, ważne, by mówili". Kwintesencja Lucjusza.

Weny, O!
W.

Powrót do góry Go down

[HP][D] Zapomniany
Powrót do góry 
Strona 1 z 1