IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[PotC][mM] Statek

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 377

PisanieTemat: [PotC][mM] Statek   Pon Lis 21 2016, 17:43

Fandom: Piraci z Karaibów
Autor: Olgie.
Beta: Brak
Paring: Brak, Bohater: Niespodzianka
Gatunek: ?
Ostrzeżenia: Brak
N/A: Tekst na akcję Oprawcy & Ofiary 2016. Prompt nr 22. Napisz tekst z motywem statku widmo.

Statek

Noc jest wietrzna. To pierwsze, co przychodzi do głowy. Wiatr szaleje, ale nie zagraża statkowi. Nie Latającemu Holendrowi.

Za to temu drugiemu już tak. Patrzy, jak wywraca się na lewą burtę pod naporem szalonych fal, słyszy krzyki ludzi i trzask łamanego drewna.

Podpływają. Wyławiają parę osób. Ocaleńcy bali się o swoje życie. Teraz boją się znacznie bardziej. W ich oczach lśni panika, gdy dostrzegają przeklętą załogę. Ich powyginane członki, poszarpane ciała porośnięte naroślami, brakujące oczy, zzieleniałą skórę i zgniły zapach jaki ich otacza. Jeden z niedoszłych topielców trzęsącym się głosem mówi:

— Latający Holender...umrzemy, wszyscy będziemy przeklęci.

Mężczyźni mogą zaciągnąć się na służbę. Kobiet nie zabijają — jeszcze. Najpierw ogrzeją załodze kajuty.

Ta jest śliczna. Jej czarne oczy patrzą na niego z trwogą. Jej czarna skóra, w większości ukryta pod prostą suknią, jest taka ciepła. Jej kręcone włosy szarpie mokry, morski wiatr. Klęczy przed nim, przestraszona.

Drży. A on patrzy na nią jak na coś pięknego i obrzydliwego jednocześnie.

Taka podobna.

Pochyla się i odchylając macką jej włosy, szepce jej do ucha:

— Boisz się śmierci?

Dziewczyna wzdryga się i piszczy krótko. Chwyta ją za ramię podnosi z desek pokładu szarpnięciem. Zmusza by spojrzała mu w oczy.

— Boisz się śmierci?!

Płacze, z jej oczu skapują słona jak morze łzy.

— Och, Kalypso...

A potem wbija jej szczypce w pierś i wyrywa serce. Po pokładzie leje się lepka krew, mieszając się z wodą i tworząc egzotyczne wzory.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

What we're doing here ain't just scary
It's about to be legendary

Ostatnio zmieniony przez Olgie. dnia Pon Maj 15 2017, 00:25, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Tony.
Laureat Roku
Laureat Roku

Female Wiek : 21
Liczba postów : 166

PisanieTemat: Re: [PotC][mM] Statek   Wto Lis 22 2016, 11:54

Olgie. napisał:
A on patrzy na nią jak na coś pięknego i obrzydliwego jednocześnie.

Mam wrażenie, że udało Ci się tym uchwycić całą dwoistą naturę tego, co łączyło Kalipso i Jonesa. Kocha i nienawidzi jednocześnie, oboje tak mają. Jak dla mnie, to ta historia zawsze była taka... Nie wiem, ciężko ubrać mi to w słowa, najbliżej będzie chyba "smutna". Historia straconej szansy, historia miłości, w której zabrakło odrobiny poświęcenia. Gdyby Kalipso wtedy przyszła... Gdyby Jones rozumiał, jaką jest jej natura... Gdyby, gdyby, gdyby. Zawsze uważałam to za cholernie ważny wątek Piratów i sporo nad nim rozmyślałam.

I pewnie dlatego ten tekst tak mnie urzekł. Bo pokazałaś mi, że nie tylko dla mnie ten wątek jest ważny, nie tylko dla mnie się liczy. I zrobiłaś to tak w sam raz: nie za długo, nie za krótko i używając właściwych słów. Dziękuję.

Pozdrawiam i niech Wen zawsze Ci sprzyja
Tony.

Sometimes you gotta run before you can walk
Powrót do góry Go down

[PotC][mM] Statek
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Zniszczony Statek Widmo.
» 'Milano' - statek Guardians of the Galaxy
» Zatopiony okręt