IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[HP][D] Trzynastego stycznia [SS/RAB]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Fantasmagoria.
Admin
Admin

Female Wiek : 22
Liczba postów : 507

PisanieTemat: [HP][D] Trzynastego stycznia [SS/RAB]   Sob Sty 17 2015, 06:27

Fandom: Harry Potter
Autor: Fantasmagoria.
Beta: anga971
Pairing: SS/RAB
Gatunek: Angst, Romans?
Ostrzeżenia:
Spoiler:

N/A*: Dedykowane angusi w formie takiego lekko spóźnionego prezentu. Ku chwale tego pairingu!

Trzynastego stycznia

Gdy Czarny Pan wezwał go do siebie nocą trzynastego stycznia tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego dziewiątego roku, Severus nawet nie przypuszczał, iż zachwieje ona jego dotychczasowym życiem. Nie wiedział, że dokona wtedy jednego z najgorszych wyborów, jakie kiedykolwiek popełnił. Nie pomyślał, iż przyjmując zlecenie Lorda na uwarzenie eliksiru, zwanego potocznie Zieloną Wróżką, wyda jednocześnie wyrok na swoje szczęście.

Także Regulus, który obserwował go przy pracy nad rzeczonym eliksirem, uznał trzynastego stycznia za nudny dzień i równie nieciekawą noc. Próbował nawet to zmienić, jednakże Snape wygonił młodszego chłopaka z laboratorium, gdy ręce i usta Blacka zaczęły zbytnio go rozpraszać. Nie był świadomy tego, iż będą to ostatnie chwile, które spędzą razem.

Dokładnie dwa miesiące później odbył się pogrzeb Regulusa Arcturusa Blacka. Nikt nie wiedział, co się tak naprawdę stało, gdy jedenastego marca Stworek przybył na Grimmauld Place z ciałem swego Pana. Jedynie Severus Snape, stojąc nad trumną swojego kochanka, wyszeptał krótkie: Wybacz mi.

And if I only could,
Make a deal with God,
And get him to swap our places...

Our time is running out...
Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumyo.com
Croyance
Skryba
Skryba

Female Wiek : 21
Liczba postów : 90

PisanieTemat: Re: [HP][D] Trzynastego stycznia [SS/RAB]   Sob Sty 31 2015, 17:08

Czy to musi być aż tak smutne? Bo no naprawdę... Pierwszy tekst z tym pairingiem, który czytam i już jest tak strasznie ponuro. (Ostatnio poznałam wiele pairingów).

Ale te kilka słów coś we mnie poruszyło. Ostatnio mam manie pisanie smutnych tekstów i doceniam, jeśli ktoś potrafi napisać coś poruszającego. A tobie się udało.
Niby chwila szczęścia, odesłanie kochanka, bo zbyt bardzo go rozprasza... a potem nagły kontrast z konsekwencjami.

Cytat :
Jedynie Severus Snape, stojąc nad trumną swojego kochanka, wyszeptał krótkie: Wybacz mi.
To zdanie jest chyba najlepszym podsumowaniem. Prośba o wybaczenie, mimo iż nie wiedział, że jego czyny doprowadzą do śmierci ukochanego... W końcu nie była to jego wina.

Masz więcej tekstów z tą parą? Chętnie poczytam.
Croy

Sherlock „I'm not a hero, I'm a high-functioning sociopath. „
Supernatural"Co cię nie zabije, to cię wzmocni. A nawet jeśli zabije, to i tak nie zabije."

Powrót do góry Go down
http://niger-stories.blogspot.com/
Ignis
Analfabeta
Analfabeta

Female Liczba postów : 3

PisanieTemat: Re: [HP][D] Trzynastego stycznia [SS/RAB]   Wto Lut 03 2015, 18:15

Pierwszy raz spotkałam się z tym paringiem i jak na fast build jest całkiem dobry. Końcówka świetna, nawet jeśli w połowie jest się pewnym zakończenia. Z chęcią przeczytałabym dłuższą wersje tego fanficu i jak to się stało, że Severus i Regulus są razem, czy obaj czuli do siebie to samo i jak wyglądała ich relacja na co dzień.
I jestem też ciekawa czy jeśli to był prezent urodzinowy, to czy tytuł wskazuje na datę urodzin, czy może "trzynastego" miało podkreślić pechowość tego dnia dla bohaterów? Wink

Powrót do góry Go down
http://ignis-olympi-hp.blogspot.com/
Fia.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 27
Liczba postów : 276

PisanieTemat: Re: [HP][D] Trzynastego stycznia [SS/RAB]   Wto Lut 17 2015, 23:33

Wyprałam się. Wyprałam się z emocji przy tym. Stłumiłaś we mnie absolutnie wszystko, zapakowałaś do sejfu i włożyłaś klucz do trumny Regulusa. Albo do jego medalionu - tworząc horkruks z recyklingu. Dzięki, chyba tego potrzebuję dzisiaj. Tak, na pewno nawet.

Zielona wróżka - eliksir, który jest wielką niewiadomą. W sumie jest i nie jest chyba, bo mam podejrzenie... Czasami chciałabym Cię poprosić o kubek tego pięknie wyglądającego płynu, w końcu jesteś moim Mistrzem Eliksirów, prawda? Tylko, że wtedy przeprosiny Snape'a nie będą miały w Twoim przypadku racji bytu. A to właśnie te przeprosiny były tym, co wysłało mój prywatny huragan na Madagaskar.

Ostatecznie - potrafisz w stu słowach napisać tyle, żeby mi w głowie wszystkie myśli poukładać, a później rozkopać na nową, w zupełnie inną papkę. Czy ja Ci mówiłam, że czasami Cię podziwiam? Nie, nie tylko za ten tekst, który nie jest ostatecznie wybitny obiektywnie, ale dla mnie, dzisiaj, jest szczytem wybitności.

Powrót do góry Go down
Nemuri
Skryba
Skryba

Liczba postów : 141

PisanieTemat: Re: [HP][D] Trzynastego stycznia [SS/RAB]   Pią Mar 06 2015, 02:19

Smutne, bardzo smutne.
Jak Severus był w stanie dalej żyć mając świadomość, iż zabił swoją miłość? Czy wiedza ta powoli wyniszczała go, by u kresu sił przyczynić się do targnięcia się na swoje życie?
Gdyby wiedzieli, że to jeden z ich ostatnich wieczorów pewnie inaczej by go spędzili -aż przychodzi do głowy tekst: "Śpiesz sie kochać ludzi, tak szybko odchodzą" .
W tym opowiadaniu jest idealnie ukazana kwintesencja ów powiedzenia.
Powrót do góry Go down
agaaa
Skryba
Skryba

Female Wiek : 21
Liczba postów : 5

PisanieTemat: Re: [HP][D] Trzynastego stycznia [SS/RAB]   Nie Cze 12 2016, 22:37

Och... Krótkie a takie wpływające na człowieka Sad Biedny Severus Sad Aż zabolało jak czytałam ostatni akapit Sad
Powrót do góry Go down
Emma.
Skryba
Skryba

Male Wiek : 26
Liczba postów : 41

PisanieTemat: Re: [HP][D] Trzynastego stycznia [SS/RAB]   Nie Lip 10 2016, 21:41

Kolejny z tekstów, które czytałem ostatnio w pracy, a komentuje dopiero teraz...
Muszę się przekonać do formy [D] chociaż jest ciężko. Chyba jestem klasykiem i potrzebuje wstępu, rozwinięcia i zakończenia. Tego typu opowiadania są dla mnie ciężkie do ocenienia, bo wszystko dzieje się szybko i ciężko przekazać w tak krótkiej formie odpowiednie treści, a przy okazji sprawić by czytelnik poczuł te emocje. Pomimo, że nie jestem wielkim fanem... "zielonych" (ujmijmy to w ten sposób Razz), to muszę przyznać, że ten tekst jest... bardzo dobry. Udało Ci się w kilku słowach przekazać to co kluczowe, a zarazem pobudzić w czytelniku emocje. Wręcz widziałem jak Severus stoi nad trumną i prosi o wybaczenie.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [HP][D] Trzynastego stycznia [SS/RAB]   

Powrót do góry Go down

[HP][D] Trzynastego stycznia [SS/RAB]
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Cytat Stycznia