IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[Sherlock BBC][mM] Powód

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 365

PisanieTemat: [Sherlock BBC][mM] Powód   Pon Lis 07 2016, 00:56

Fandom: Sherlock BBC
Autor: Olgie.
Beta: Brak
Paring: Brak, Bohater: Greg Lestrade
Gatunek: Kryminał
Ostrzeżenia: Brak
N/A: Tekst na akcję Oprawcy i Ofiary 2016. Prompt 11. Napisz tekst, w którym głównym bohaterem będzie przedstawiciel organu ścigania. Nadawanie tytułu to największa bolączka Autora.

Powód

Wybierał na chybił trafił. Zmieniał miejsca, narzędzia zbrodni. Czasem preparował dowody.

Długo się zastanawiał, czy warto zabić tak blisko Sherlocka. Może powinien sobie darować. Może do doprowadzi to jego zguby.

A może to właśnie mu pomoże zmylić trop.

Mieszkanie Molly było małe, ale schludne i porządne. Ściany w dużym pokoju miały przyjemny, ciepły kolor beżu. Reszta mebli: wygodna kanapa, regały z mnóstwem książek, duży solidny stół i krzesła utrzymane były w kolorystyce różnych odcieni brązu. W sumie to nawet lubił przebywać w tym miejscu.

Do jednego z tych krzeseł przywiązana była sama Molly. Właśnie się przebudzała, po tym jak wyjątkowo niesubtelnie uderzył ją w tył głowy.

On krążył wokół niej z kuchennym nożem w ręku, przyglądając się jej ładnej twarzy, rudym włosom, drobnej figurze. Zastanawiał się, czy coś łączy ją z poprzednimi ofiarami, ale nie odnajdywał żadnych podobieństw. Choć brak podobieństw to też jakieś podobieństwo i niedługo będzie trzeba zmienić taktykę.

Musiał zgłupieć do reszty. To było zachowanie godne obłąkańca. Może to właśnie go czeka? Może już nim był.
Jak mógł podrzucić Sherlockowi własną sprawę?

— Nuda. Poza tym, będę zajęty przez kilka następnych dni. Myślę, że nawet tacy niekompetentni idioci, jak twój zespół, Lestrade, dadzą sobie w tym czasie radę.

Greg popatrzył na Johna, jakby szukał u niego pomocy.

— Przyćpał i żeby ugłaskać Mycrofta wziął jego sprawę. Wiesz, Anglia.

Kobieta obudziła się całkiem. Stanął przed nią. Nie zasłaniał twarzy, nie ukrywał swojej tożsamości. Po co?

— Wypuść mnie. To nikomu nie powiem.

— I tak nikomu nie powiesz.

— Nie prawda. Z doświadczenia wiem, że martwi ludzi mówią więcej niż może się wydawać. A Sherlock nie pominie żadnej wskazówki. Zna-zna-jdzie cię. — Jej głos łamał się.

Podszedł do niej bliżej, tak by móc patrzeć swoimi ciemnym oczami w jej, równie ciemne jak jego, teraz pełne strachu i niepewności.

— Wiesz, Sherlock powiedział mi kiedyś coś bardzo ważnego. Że idei nie można zabić. Nasz geniusz ma mnie za fajtłapowatego inspektora i tak już pozostanie. Jak mógłbym zabić kogokolwiek? Poza tym jestem inspektorem i mam dostęp do miejsca zbrodni i dowodów. A Anderson zrobi wszystko, jeśli tylko mogłoby to zaszkodzić wielkiemu Sherlockowi Holmesowi.

Greg Lestrade przyłożył nóż do gardła Molly. Cofnęła się odruchowo, na tyle, ile pozwalała jej pozycja.

— Nie gniewaj się na mnie. To nic osobistego. Jeśli zabiję właśnie ciebie, to Sherlock pomyśli, że to albo Moriarty, albo ktoś z jego ludzi. Zafiksuje się na tym punkcie. A ja będę mógł zabijać dalej. Możesz czuć się wyróżniona - jesteś jedyną moją ofiarą, która zginęła z jakiegoś powodu.

A potem uśmiechnął się.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

Mystrade is a canon.

Ostatnio zmieniony przez Olgie. dnia Pon Lis 14 2016, 03:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Tony.
Laureat Miesiąca
Laureat Miesiąca

Liczba postów : 164

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][mM] Powód   Pon Lis 07 2016, 02:14

Spoiler:

No tak. Lestrade, podpora społeczeństwa, obrońca uciśnionych. On, mordujący? Przecież on jest łagodny jak baranek. Czyż sam tego o sobie nie mówi - "Fajtłapowaty inspektor"?
W sumie to i dobrze, że wziął się za Molly, ale jeszcze lepiej byłoby, gdyby wziął się za Mary. Po co się ograniczać? Gdyby Lestrade pozbył się pani Watson, pozbyłby się swoich problemów, a już na pewno Sherlocka (hej, wolny John, wdowiec, kto by nie brał? Najlepiej od tyłu i na trumnie?).
Chociaż Molly też jest całkiem niezłym wyborem, a już na pewno lepszym niż pani Hudson, bo co to za zabawa zabijać kogoś, kto jest już jedną nogą w grobie?

Mówi się, że życie jest jak pudełko ciasteczek, u grubych ludzi kończy się szybciej. Jeśli Twoje teksty to ciasteczka, to jestem cholernie grubym człowiekiem - zawsze kończą się za szybko.
Pozdrawiam i niech Wen zawsze Ci sprzyja!
Tony

Sometimes you gotta run before you can walk
Powrót do góry Go down
M.
Moderator
Moderator

Liczba postów : 119

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][mM] Powód   Pią Lis 11 2016, 21:58

Cytat :
Może to doprowadzi to jego zguby.
powinno być "do".

Niechcący przeczytałam najpierw komentarz Tony, bo patrzyłam jak jej wyszedł ten prompt i wszystko sobie zaspoilerowałam. A takie by było fajne zaskoczenie. już drugi tekst (a może jeszcze więcej, ale nie przeczytałam jeszcze) w którym robisz zabójce z zimną krwią z Lestrada. I wydaje mi się to bardzo dobrym zabiegiem. Bo ta postać jest za delikatna i nijaka w serialu. Sama piszesz "fajtłapowaty inspektor". Przyda mu się taki pazur jak u Ciebie Very Happy

M.

I'm P A N D A
Powrót do góry Go down
Lilka
Skryba
Skryba

Female Wiek : 51
Liczba postów : 75

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][mM] Powód   Nie Maj 14 2017, 20:55

Olgie napisał:
— Przyćpał i żeby ugłaskać Mycrofta wziął jego sprawę. Wiesz, Anglia.

Co do tego ma Anglia? Mym...Kombinacja mordercy, by zabić tak blisko Sherlocka jednak mądra nie była. W końcu można wziąć to osobiście - jako ambiszjon, co spowoduje, że człowiek jeszcze bardziej się nakręci i będzie chciał to rozwiązać. U mężczyzny słowo "ambicja" naprawdę odgrywa dużą rolę. Nie będą mogli spać jeśli nie rozwiążą TEJ konkretnej zagadki. Tak sądzę.

Ale potem, co zrobiłaś... To było ZŁE. Naprawdę ZŁE. Bo przecież Lestrade nie może być zły! I to właśnie powinno pokazać ludziom, że ignorowanie osób uznanych za słabe może potem być źródłem dużych problemów. Bo albo fajtłapy okażą się psycholami a'la Moriarty albo pomocnymi jednostkami, które nie chcą słowa dziękuje i gdy je słyszą - to odchodzą zostawiając otoczenie w głębokiej konsternacji.
Pozostaje mi życzyć weny.

Lilka

Wracam po długiej przerwie od komciania
Proszę o wyrozumiałość!!!
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][mM] Powód   

Powrót do góry Go down

[Sherlock BBC][mM] Powód
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1