IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]

Go down 
AutorWiadomość
Fia.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 27
Liczba postów : 276

PisanieTemat: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   Pią Lis 04 2016, 02:53

Fandom: Harry Potter
Autor: Fia.
Beta: Satan, tak jakby
Paring: Harry Potter x Severus Snape
Gatunek: Obyczaj, czarny humor
Ostrzeżenia: brak, może humor mój
N/A: Druga część Serii czekoladowej pisanej na Tydzień Kreaturek na Gospodzie pod Złamanym Piórem.
Część 1: White chocolate
Część 3:Toffee chocolate
Część 4: Chili chocolate

Dark chocolate

Potter miał parszywy humor. Okazało się, że po przemianie nie może nawet patrzeć na niegdyś ukochaną czekoladę. Zirytowany czekał więc na Snape’a i obiecaną przez niego niespodziankę.
– Profesorze, już mówiłem, że przez ostatnie dwa lata nie zakradałem się do pana zapasów! – donośny głos Lee Jordana przybliżał się do jego komnat, by po chwili być słyszanym w jego własnym salonie.
– Stupefy. – Zaklęcie mistrza eliksirów uspokoiło Harry’ego zastanawiającego się już, w jaki sposób ukryć swój ogon.
– Severusie, co...? – Zielonooki Nag spojrzał na swojego kochanka, niosącego byłego Gryfona.
– Pomyślałem, że skoro najbardziej lubiłeś ciemną czekoladę... – uśmiechnął się półgębkiem, układając młodzieńca na łóżku. – Smacznego.

Powrót do góry Go down
M.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 22
Liczba postów : 126

PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   Sob Lis 05 2016, 16:23

Po pierwsze, jak można lubić ciemną czekoladę? Fuj...
Przeczytałam całą serię i naprawdę rozumiem dlaczego tak ją lubisz. Jest urocza i słodka, zupełnie jak czekolada. I znów, mimo 100 słów udaje ci się zawszeć cały urok sytuacji i ująć wszystko co tu być powinno. czytając nie mam wrażenia, że ten limit drabblowy ci ciąży i zabrakło słowa, żeby to było pełne. Wręcz przeciwnie, ta ilość słów wydaje się być idealna.

M.

I'm P A N D A
Powrót do góry Go down
Emma.
Skryba
Skryba

Male Wiek : 26
Liczba postów : 41

PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   Nie Lis 06 2016, 08:09

Harry i Snape.... ja się chyba nigdy nie przekonam do tego paringu.
Tekst sam w sobie jest bardzo dobry. Zgadzam się z opinią M. ilość słów w drabblu wydaje się w tym przypadku idealna. Oddałaś cały kontekst sytuacyjny bez jakiś zbędnych opisów. Czasami takie barziej surowe w opisy są lesze niż nieciągnący się opis jednej sceny.
Powrót do góry Go down
Tony.
Laureat Roku
Laureat Roku

Female Wiek : 21
Liczba postów : 169

PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   Nie Lis 06 2016, 15:52

Fia, serio - gorzka czekolada? XD Znaczy, ja rozumiem, że można ją lubić, ale żeby była... ulubiona? Uh.
A poza tym... Snarry <3 kocham i uwielbiam. Moim odwiecznym problemem jest zdecydowanie, czy wolę Drarry czy Snarry, jednak w tym tekście mój problem się rozwiewa. Kto jest lepszym towarzyszem dla naszego krwiopijcy Harry'ego jak nie Severus? Very Happy Jedyne co mi się nie podoba, to położenie Lee na łóżku... Na miejscu Snape'a wyszłabym ze skóry, widząc, jak Harry jest na łóżku z kimś innym, nawet jeśli sama bym mu go przyniosła jako przekąskę xD Ale bardziej się śmieję niż czepiam, bo jest super ;D #Snarryteam XD

Pozdrawiam i niech Wen zawsze Ci sprzyja!
Tony

Sometimes you gotta run before you can walk
Powrót do góry Go down
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 395

PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   Nie Lis 06 2016, 18:03

Hmm, krótko i z motywem Nagów, którego nie ogarniam, ale wystarczająco sugestywnie, by poczuć ten klimat. I po raz kolejny powtórzę, że forma drabbli została stworzona, dla ludzi takich, jak Ty.

Snarry - nauczyłam się już przechodzić nad tym do porządku dziennego.

Widzę tu delikatny rasistowski motyw. No wybacz, ale tak. Lee Jordan jako ofiara. Lee Jordan jako ciemna czekolada. Także teges.

Pozdrawiam i życzę weny.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

What we're doing here ain't just scary
It's about to be legendary

I can't adult today

Mój podpis zaczyna być dłuższy od moich komentarzy, niech ktoś mnie powstrzyma.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   

Powrót do góry Go down

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1