IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[SPN][D] Z Klatki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 27
Liczba postów : 851

PisanieTemat: [SPN][D] Z Klatki   Pon Wrz 12 2016, 08:53

Fandom/ Supernatural
Autor Wirka
Beta Fia
Pairing: brak
Gatunek: angst? jak nazwać tekst w którym zło triumfuje?
Ostrzeżenia Spoiler do finału sezonu 4. 150 bez tytułu.

Z klatki

Nie wiedział, ile lat spędził zamknięty w klatce. Dość, by nawet najsilniejszy umysł popadł w szaleństwo. Ale on nie stracił rozumu. Mury już dawno zostały uszkodzone w paru miejscach, a przez cienkie szpary mógł nasłuchiwać. Uczyć się tego, czym stała się ludzkość pod jego nieobecność. Z każdą usłyszaną myślą utwierdzał się w przekonaniu, że zasługiwali na eksterminację.

Wił sieć planów i pragnień, które spełni, gdy tylko znajdzie naczynie i poczuje ziemię pod stopami. Czuł, jak moc więzienia słabnie, jak pieczęcie łamią się, dzięki wysiłkom jego popleczników.

Chciał wyrwać skrzydła braciom, którzy go zdradzili. Odrzeć ludzkość z resztek wiary i nadziei, bo nigdy na nią nie zasługiwali. Pokazać im, jak to jest żyć w piekle. Obnażyć wszystkie wady i najgorsze grzechy ulubionych szczeniaczków Boga. Będą wić się u jego stóp, a on ich zgniecie.

Ostatnia pieczęć została złamana. Lucyfer z trudem rozłożył obolałe skrzydła.

Czas pokazać Ojcu, jak bardzo się mylił.
-.-

Ostatnio zmieniony przez Wirka. dnia Pią Wrz 16 2016, 22:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 365

PisanieTemat: Re: [SPN][D] Z Klatki   Pon Wrz 12 2016, 11:15

Świetna łatka. Lucyfer arogancki jak zawsze. To właśnie mógł myśleć na chwilę przed uwolnieniem. Myślę, że to go napędzało. Wizja, w sumie bezsensownej, destrukcji, w stylu "na złość Tacie".
W tym tekście jest tyle triumfu...

Chciałabym przeczytać jak Lucyfer wyrywa braciom skrzydła. Własnoręcznie.

Tego w serialu zabrakło, tej sceny z perspektywy Lucyfera. Twój tekst jest idealnym uzupełnieniem.

Pozdrawiam i życzę weny.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

Mystrade is a canon.

Powrót do góry Go down
Fia.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 27
Liczba postów : 275

PisanieTemat: Re: [SPN][D] Z Klatki   Wto Wrz 20 2016, 03:08

Ten tekst wpływa na mnie równie mocno dzisiaj, co kilka dni temu. Patrzeć oczami Lucyfera na to, co się z nim działo... Wejść w jego skórę i zostać tam chociaż na chwilę. Cóż, nie mogę powiedzieć, że eksterminacja ludzi jest dobrym wyjściem. Ale wyrwanie skrzydeł kilku Aniołom... Takiemu Zachariaszowi na przykład *wcale nie podpowiada, wcale a wcale* albo innemu Michałowi...

Chciałabym zobaczyć Lucyfera w jego własnej postaci. Jak wstaje, rozkłada skrzydła, wychodzi z klatki. Strasznie bym chciała. Nie pokażą jakichś wspomnień tej sceny, chociaż później? Dajcie mi scenę wyjścia z klatki, ja Was proszę....

Tekst świetny. Oby więcej takich.

Weny,
F.

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [SPN][D] Z Klatki   

Powrót do góry Go down

[SPN][D] Z Klatki
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1