IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[Maleficent][D] Nieuświadomiona [M/A]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Fantasmagoria.
Admin
Admin

Female Wiek : 22
Liczba postów : 507

PisanieTemat: [Maleficent][D] Nieuświadomiona [M/A]   Czw Sty 15 2015, 19:22

Fandom: Maleficent
Autor: Fantasmagoria.
Bety: brak
Pairing: Maleficent/Aurora
Gatunek: Romans, Hurt/Comfort - część 1, Romans/Fluff - część 2
Ostrzeżenia: Spojlery do filmu “Maleficent”
N/A*:Pierwsze drabble pisane było na pojedynek z moimi kochanymi Wężami <3, promptem był “Pocałunek prawdziwej miłości”. Fajnie się bawiłam, naprawdę, a i tyle fajnych tekstów przy tym powstało <3. Dedukuję serię wam, bo tak, bo mogę Very Happy

Nieuświadomiona

— Pięknie wygląda w tej koronie — westchnął z zachwytem Diaval.

Maleficent w odpowiedzi jedynie kiwnęła głową. Była księżniczką, to oczywiste, że dobrze prezentowała się w koronie. Kobieta spokojnie czekała, aż wszystkie stworzenia złożą hołd nowej władczyni. Ona nigdy nie chciała nią być, to okoliczności ją zmusiły, więc wcale nie czuła zazdrości. Tym bardziej, że kruk miał rację, jej słodka Beastie była piękna.

Wreszcie, po dwóch godzinach, ceremonia zbliżała się ku końcowi. Nikt nie zwracał uwagi na Maleficent skrytą w cieniu, choć trzy wróżki skinęły jej w powitaniu głową, zanim odleciały. Do Aurory zbliżył się książę Filip i zaczął mówić o tym, że od pierwszego spotkania wiedział, iż dziewczyna musi być księżniczką.

— Czas na nas — powiedziała do Diavala, który przez chwilę wyglądał jakby miał się nie zgodzić, ale w końcu ugiął się pod władczym spojrzeniem czarownicy.

Nie zdołał jednak zbyt długo iść w milczeniu.

— Powinnaś jej powiedzieć, wiesz? — powiedział niby od niechcenia.

— Nie musi wiedzieć — ucięła czarownica.

— Ale pocałunek prawdziwej miłości... — zaoponował, jednakże nie skończył myśli, bo Maleficent zamieniła go w kruka.

— Nie musi wiedzieć — powtórzyła uparcie, ostatni raz patrząc na zawstydzoną, ale także szczęśliwą Aurorę.

Uśmiechnęła się smutno i przyśpieszyła kroku. Beastie zasłużyła sobie na to, by nie wiedzieć.

And if I only could,
Make a deal with God,
And get him to swap our places...

Our time is running out...

Ostatnio zmieniony przez Fantasmagoria. dnia Sob Sty 07 2017, 21:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumyo.com
Croyance
Skryba
Skryba

Female Wiek : 21
Liczba postów : 90

PisanieTemat: Re: [Maleficent][D] Nieuświadomiona [M/A]   Sob Sty 24 2015, 17:12

Och, przyznam, ze jest to ostatnio jeden z moich ulubionych filmów, mogłabym niektóre sceny oglądać non top. Jednak nigdy nie czytałam fanfiction o takiej tematyce, jestem trochę zaskoczona.

Tekst krótki, w końcu to drabble, jednak pokazujesz w nim chyba wszystko. W kilku słowach oddałaś charakter Maleficent, bo w końcu "Aurora jest księżniczką i jest piękna." Ten fragment podobał mi się chyba najbardziej.

No i końcówka. "Nie musi wiedzieć..." rozbroiłaś mnie tym ostatecznie. Chyba będę musiała wyruszyć na poszukiwania jakiś opowiadań z tym fandomem... A miałam się uczyć.

Zazdroszczę umiejętności pisania drabbli!
Croy

Sherlock „I'm not a hero, I'm a high-functioning sociopath. „
Supernatural"Co cię nie zabije, to cię wzmocni. A nawet jeśli zabije, to i tak nie zabije."

Powrót do góry Go down
http://niger-stories.blogspot.com/
Lasaire
Skryba
Skryba

Liczba postów : 12

PisanieTemat: Re: [Maleficent][D] Nieuświadomiona [M/A]   Sob Mar 28 2015, 02:33

Kurczę, zaskoczyłaś mnie tym krótkim tekstem. Tak samo jak Croyance, pierwszy raz spotykam się z fikiem o tematyce Maleficent i jestem naprawdę zachwycona.

Kanoniczność nie opuszcza postaci ani na chwilę. Aurora, która swoją urodą i wrodzonym wdziękiem czaruje wszystko i wszystkich, Maleficent, potężna, ale jednocześnie stojąca na uboczu, w ciszy przypatrująca się poczynaniom dziewczyny oraz Diaval, "diavalowy" tak samo, jak zawsze.
Nie mam pojęcia, jak udało Ci się naładować tak krótki tekst taką ilością emocji, ale uczucia Maleficent wydają mi się niesamowicie prawdziwe, wręcz namacalne. Podobnie czułam się podczas oglądania filmu, a Ty idealnie oddałaś jego klimat.

Życzę weny na przyszłość i zabieram się za drugą część fika.
Powrót do góry Go down
Tony.
Laureat Roku
Laureat Roku

Female Wiek : 21
Liczba postów : 166

PisanieTemat: Re: [Maleficent][D] Nieuświadomiona [M/A]   Sob Paź 08 2016, 03:24

Ojejku jej. Mój mózg. Znaczy, nie brałam tego pod uwagę, biedna Maleficent... Takie małe a takie fajne (właściwie to nawet nie powinno mnie tu być, szukałam Sherlocka i oto jestem). To takie małe frustrujące coś, co zapewne frapowałoby mnie bardzo, gdyby nie fakt istnienia kontynuacji (mam nadzieję, że coś się tam zmieni, oby, bo teraz to boli).

No i Diaval <3 Uwielbiam go, a jego relacje z Maleficent są po prostu boskie i udało Ci się to uchwycić. Generalnie jestem oczarowana i się absolutnie nie spodziewałam takiego czegoś jak zaczynałam sobie kopać w spisach Very Happy

Faaaan, napisz coś jeszcze. Bo chcę więcej, bo za mało. Niech Wen będzie z Tobą! Very Happy

Sometimes you gotta run before you can walk
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [Maleficent][D] Nieuświadomiona [M/A]   

Powrót do góry Go down

[Maleficent][D] Nieuświadomiona [M/A]
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Nieużywana cieplarnia nr 3