IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[Sherlock BBC][D] Głupota bajkotwórców

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Fantasmagoria.
Admin
Admin

Female Wiek : 22
Liczba postów : 507

PisanieTemat: [Sherlock BBC][D] Głupota bajkotwórców    Sro Lut 18 2015, 09:57

Fandom: Sherlock BBC
Autor: Fantasmagoria.
Beta: brak
Pairing: brak, a jeśli ktoś coś widzi, to pairing był niezamierzony xD
Gatunek: Obyczaj, humor ?
Ostrzeżenia: John i Sherlock opiekują się dzieckiem, to jest wystarczające ostrzeżenie xD

N/A: Drabble z Johnem i Sherlockiem oraz dzieckiem pod ich opieką, które w pierwotnym pomyśle miało być johnlockiem, ale są fandomy, w których Fan bardzo ciężko akceptuje mpregi (niewytłumaczone niczym, bo jak tłumaczenie trzyma się kupy, to jeszcze nienajgorzej to przyjmuję Razz) i jednym z nich jest właśnie Sherlock BBC. Mój pierwszy fik z Sherlocka, hm. Cóż, kiedyś musi być ten pierwszy raz xD

Głupota bajkotwórców

— Sherlock, to dziecko. Nie możesz mu zabronić oglądać bajek — upierał się John, odbierając pilot od telewizora współlokatorowi.

Ponownie włączył Cartoon Netwoork, uśmiechając się promiennie do trzyletniego synka Molly, Michaela, który przez tydzień miał być pod ich opieką, bo Molly wraz z mężem pojechała do Colorado, by uczcić czwartą rocznicę ich ślubu. Chłopiec zaklaskał w rączki z uciechy, gdy na ekranie ponownie pojawiły się niedźwiedzie polarne. Watson pogłaskał go po głowie, podając mu maskotkę - misia polarnego z butelką coca-coli w łapce - i chowając pilot do kieszeni, gdy Holmes podjął kolejną próbę przejęcia przedmiotu.

Jego współlokator wymamrotał coś pod nosem, naburmuszając się i wlepiając wzrok w ekran. Spokój zapanował na całe pół minuty zanim Sherlock wstał - i łopocząc dramatycznie szlafrokiem - i wyłączył telewizor z guzika.

— Michael nie będzie oglądał tych głupot stworzonych przez idiotów — oświadczył z mocą, zasłaniając odbiornik całym swoim ciałem. — Każdy choć ćwierćinteligentny człowiek wie, że niedźwiedzie polarne są leworęczne.

And if I only could,
Make a deal with God,
And get him to swap our places...

Our time is running out...
Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumyo.com
Havoc
Skryba
Skryba

Female Liczba postów : 35

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Głupota bajkotwórców    Sob Lis 28 2015, 11:13

Hahaha, nie spodziewałam się takiego zakończenia.
Zamień sobie wszystkie dywizy (-) na myślniki, bo te występują nie tylko w dialogach. Smile
Zastanawia mnie jedno - jak bardzo mały Michael przypomina Sherlocka? Czy Molly wytrzymała z tym kretynem z wesela, czy znalazła sobie inną kopię Sherlocka, czy też może wreszcie z niego wyrosła i wyszła za kogoś kompletnie innego?

Powrót do góry Go down
CalumniaSagitta
Analfabeta
Analfabeta

Female Liczba postów : 2

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Głupota bajkotwórców    Wto Mar 29 2016, 21:50

Nie jestem nawet ćwierćinteligentnym człowiekiem... Laughing
A tak na poważnie: tekst naprawdę przypadł mi do gustu. Wydaje mi się, że w drabble najtrudniej jest zaskoczyć czytelnika. Tobie się to udało. Dodatkowo zachowałaś ten specyficzny sposób Sherlocka na opiekowanie się innymi. Michael musi lubić niedźwiedzie skoro dostał takiego pluszaka prawda? Sherlock nie zabieraj dziecku zabawy Razz
Powrót do góry Go down
Intro
Skryba
Skryba

Female Liczba postów : 5

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Głupota bajkotwórców    Sro Lip 20 2016, 15:21

Bardzo zgraby drabbel, napisany ładnym, przystępnym stylem. Sama nie potrafię pisać zwięźle, więc tym bardziej podziwiam.
Może i tekst krótki, ale dobrze oddaje charakter Holmesa, który przecież jest istną fontanna troskliwości! Very Happy Podoba mi się też to, w jaki sposób Sherlcok postrzega dziecko, to do niego bardzo pasuje.
Pozdrawiam!
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Głupota bajkotwórców    

Powrót do góry Go down

[Sherlock BBC][D] Głupota bajkotwórców
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1