IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[Merlin BBC] [T] [D] Ludzie widzieli [AP/M]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
sandwich
Skryba
Skryba

Female Wiek : 71
Liczba postów : 47

PisanieTemat: [Merlin BBC] [T] [D] Ludzie widzieli [AP/M]   Pią Sty 23 2015, 05:07

Fandom: Merlin BBC
Oryginalny tytuł i link: The People Saw
Autor: BecsX
Tłumacz: sandwich
Beta: Brak
Zgoda: jest
Paring: Merthur
Gatunek: Romans
Ostrzeżenia: Brak
N/T: 100 słów.

Król Artur Pendragon recytował przysięgę małżeńską, patrząc przez ramię przyszłej królowej Ginewry na swojego nadwornego maga Merlina.

Ludzie widzieli, ale nikt o tym nie mówił.

Obrączki króla i królowej nie pasowały do siebie. Merlin i Lancelot nosili odpowiadające im wyglądem.

Czarnoksiężnika Merlina nigdy nie niepokojono wcześnie rano. Nie, zanim nie opuścił łóżka i komnat króla Artura.

Namiętne jęki były bardzo często słyszalne z sali tronowej, kiedy to król Artur miał prywatne, długie narady ze swoim nadwornym magiem, Merlinem.

Ludzie wiedzieli, ale nikt [/font]nigdy o tym nie mówił.

:-)

Ostatnio zmieniony przez sandwich dnia Sro Lut 04 2015, 17:56, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
http://snarry.hekko.pl/index.php
Croyance
Skryba
Skryba

Female Wiek : 21
Liczba postów : 90

PisanieTemat: Re: [Merlin BBC] [T] [D] Ludzie widzieli [AP/M]   Pią Sty 23 2015, 22:35

Kolejne doskonałe tłumaczenie. Podziwiam ludzi, którzy tłumaczą drabble, chyba z tym jest najtrudniej.

Ludzie wiedzieli... Ale po co mieli komentować? W końcu król był szczęśliwy, królowa najwidoczniej też... A co najważniejsze Merlin, w końcu on miał najtrudniejsze życie z nich wszystkich (pilnowanie Artura to nie przelewki).

Cóż więcej można napisać... czekam na więcej tekstów, bo ich nigdy nie będzie za mało.
Croy

Sherlock „I'm not a hero, I'm a high-functioning sociopath. „
Supernatural"Co cię nie zabije, to cię wzmocni. A nawet jeśli zabije, to i tak nie zabije."

Powrót do góry Go down
http://niger-stories.blogspot.com/
The author of this message was banned from the forum - See the message
Nemuri
Skryba
Skryba

Liczba postów : 140

PisanieTemat: Re: [Merlin BBC] [T] [D] Ludzie widzieli [AP/M]   Pią Mar 06 2015, 00:40

Jeszcze długo po skończeniu czytania śmiałam się z tego opowiadania.
Jeśli Artur patrzył na Merlina to czy Ginewra patrzyła na Lancelota?
Aż chciałabym zobaczyć ów obrączki, musiały być wyjątkowe, pewnie robione na zamówienie.
Użyte jest słowo "Czarnoksiężnika" co może sugerować, iż ludność wie że jest magiem, a skoro nadal żyje, to znaczy że Artur okazał sie mądrzejszą osobą od swojego ojca.
Końcówka bardzo pozytywna, ale także sprawiająca, iż sale tronową pewnie wiekszośc rycerzy omija szerokim łukiem.
Powrót do góry Go down
Fantasmagoria.
Admin
Admin

Female Wiek : 22
Liczba postów : 506

PisanieTemat: Re: [Merlin BBC] [T] [D] Ludzie widzieli [AP/M]   Sob Mar 07 2015, 01:21

(Dobra, nie ma co się opierdalać, komciamy :3 )

Och, jak ja bardzo kocham ten tekst. To jest coś, co ogólnie ja nazywam perfekcyjnym drabble: bo nic bym tutaj nie odjęła, ani nie dodała, jeśli chodzi o fabułę (bo jeśli chodzi o tłumaczenie: na twoim miejscu zmieniłabym tego czarnoksiężnika na czarownika/czarodzieja, bo czarnoksiężnik ma jednak pejoratywny wydźwięk i miałam całą koncepcję na ten temat, która się posypała, gdy zajrzałam do oryginału Wink). Wszystkie słowa na swoim miejscu, zdania układające się w spójną całość, no cud miód <3
A ta fabuła... ach, fabuła. Cóż. Lubię teksty związane ze średniowieczem - kocham teksty związane ze średniowieczem - a jeśli na dodatek mówią coś o panujących tam realiach, o etykiecie i historii to już w ogóle przepadłam! Tak jak i tutaj - nie no, zgoda, możliwe byłoby to i w tych czasach, ale w tamtych zyskuje to dodatkowego... bo ja wiem, czegoś - gdzie mamy króla, który musi wypełnić swoje obowiązki jako władca, potomek arystokratycznego rodu i ogólnie mężczyzna: czyli powziąć na żonę kogoś (kij, że Ginewra to służka, wszyscy [w fandomie] wiemy doskonale, że Artur ma fetysz związany ze sługami ;3) i najlepiej też spłodzić potomka (ew. jak nie może, to "znaleźć" i usynowić) oraz pierdyliard innych rzeczy, do których potrzebna jest kobieta władcy. Myślę, że wtedy bardzo częste były zdrady, było w sumie nawet na to społeczne przyzwolenie - byleby władca robił wszystko, co chcą od niego inni, a co robi w swoim łóżku, gawiedzi nie obchodzi.

I o ile jestem totalnie przeciwna zdradom wszelakiego rodzaju, i wszelkie teksty, które mówią mi, że to jest okej [w pewnych okolicznościach] gnębię co do każdej literki, spacji i znaku interpunkcyjnego, tak... tutaj po prostu tej zdrady nie ma. Gdyby jeszcze rzeczywiście sypiał z Ginewrą, mimo że jej nie kocha, to cóż, no nie - ale tekst o tym nie mówi, więc mam wizję tego, iż skoro Merlina nie niepokojono rano, bo spał u Artura, to tak było zawsze: i tyle.

W sumie, bardzo mi się podoba też to, że autorka nie zapomniała o Lancelocie - lubiłam go. I fajnie, że nie zostawiła tak Ginewry na lodzie, że ona to teraz musi się odsunąć, bo Merthur: nie, ona też ma coś dobrego z tego. I dobrze. Mimo że w kanonie w pewnych chwilach mnie drażni, zwłaszcza w dalszych sezonach, tak póki trzyma się Lancelota (i nie ma tego wahania nastrojów, które jej doskwierało przez jakiś czas, no masakra totalna) jest okej ;3. I, generalnie, to musiało być zabawne wsuwać na dłoń swojego "prawowitego męża" obrączkę od jego kochanka, hah. Znaczy ja mam nadzieję, że na dłoń...

Ta fraza: ludzie wiedzieli... Och, ach. Oczywiście, że wiedzieli. I tak, o takich rzeczach się nie mówiło, można było zawisnąć <3. Och, to takie piękne. Uwielbiam średniowiecze, serio. Od strony tej wyższej warstwy społeczeństwa oczywiście, ignorujemy wieśniaków, oni mieli trochę [bardzo] przerąbane xD

W każdym razie, przepraszam za mało składny komentarz, ale trudniej się pisze, jak się coś podobało - zwłaszcza, jak pisze się komentarz po pierwszej w nocy xD
Jakkolwiek, tekst bardzo mi się podobał i dawaj mi takich więcej, to będę cię kochać :3

Weny!
Fan.

And if I only could,
Make a deal with God,
And get him to swap our places...

Our time is running out...
Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumyo.com
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [Merlin BBC] [T] [D] Ludzie widzieli [AP/M]   

Powrót do góry Go down

[Merlin BBC] [T] [D] Ludzie widzieli [AP/M]