IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[SPN] [mM] Genialny...

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Croyance
Skryba
Skryba

Female Wiek : 21
Liczba postów : 90

PisanieTemat: [SPN] [mM] Genialny...   Czw Sty 22 2015, 15:10

Fandom/Fandomy: Supernatural
Autor: Croyance
Beta: Abbey
Pairing: Brak
Gatunek: Family, Friendship
Ostrzeżenia: Brak
N/A*: Kolejna miniaturka Supernatural. Tym razem jednak z perspektywy Sama. Refleksyjna, angstowa, czyli to co zwykle w moich tekstach występuje. Piosenka do tekstu "Everything is brilliant" Rosi Gollan.

(c) Lunatic thoughts black

Genialny.

To słowo jako pierwsze przychodzi mi na myśl, gdy mam opisać swojego brata. Oczywiście zaraz po tym przychodzą takie epitety jak: arogancki, impulsywny, agresywny, irracjonalny, kłamliwy... Ale to i tak nie zmienia faktu, że pierwszy to „genialny”.

Nikt inny zapewne nie określiłby go tym słowem. Niestety, zbyt mało osób zna go na tyle dobrze, by to zrobić. Mój brat jest dupkiem, zawsze był i, mam nadzieję, zawsze będzie. To jego znak rozpoznawczy. Gdyby z Deana zrobił się przyzwoity obywatel, byłby to zapewne znak prawdziwej apokalipsy. Wiem, że to wkurzające, mieć do czynienia dzień w dzień z chodzącym palantem, jednak brakowało mi tego przez długi czas, gdy któryś z nas gdzieś znikał. A jak na razie znikamy zbyt często ze swojego życia...

Lecz wracając do jego „genialności”, nie jest on podobny do innych mądrych osób. Jest jedyny w swoim rodzaju, a większość rzeczy zawdzięcza sam sobie, a nie innym ludziom czy książkom. To on mnie wychował, gdy ojciec ganiał za potworami, troszczył się o to, bym jadł, chodził do szkoły i robił to, co pragnę. To idiotyczne, że lekceważy sam siebie, podczas gdy to on jest tym lepszym bratem. Nie wiem, czy jako nastolatek potrafiłbym zrezygnować z własnych marzeń nawet dla własnego brata. Choć jestem teraz tym „poważniejszym”, to on nadal uważa się za mojego opiekuna, porzucając swoje pragnienia.

Jego zachowanie jest czasem śmieszne. Zostawił swoje stabilne życie, rodzinę i normalny dom, gdy tylko potrzebowałem jego obecności. Wiem, że lepiej byłoby mu z nimi, jednak jestem samolubny, ciesząc się z jego decyzji. Tym samym, gdy widzę te smutne spojrzenia, które mi rzuca, gdy mówimy o moim życiu... Mam ochotę krzyczeć! Wiem, że dużo straciłem. Powinienem być teraz prawnikiem, mieć żonę, dzieci, jednak najwidoczniej nie mogło być tak sielankowo. Straciłem Jess, podobnie jak wszystkie inne kobiety, z którymi byłem na dłużej, ale jest to wpisane w życie łowcy. Nikt nie może nic na to poradzić. A jednak Dean ciągle się obwinia.

Jest to jego kolejna wada, tuż obok bycia palantem. Ale ma w sobie zbyt wiele dobra, by móc pominąć zalety. Piekielnie dobry łowca, choć sam nie patrzy tak na siebie. Większości nauczył się sam lub od ojca, ale to doświadczenie zdobywane od najmłodszych lat rozwinęło jego umiejętności. Okej, ja jestem dobry w księgach, zaklęciach, jednak to on z każdej rzeczy potrafi zrobić broń, myśli strategicznie, nie zdając sobie z tego sprawy. Jest po prostu genialny.

Zbyt często słyszałem słowa Castiela o jego duszy. Mimo krzywd których doznał i które wyrządził, nadal jego najważniejsza cząstka jest cała i lśni ponad wszystko. Wiem, że mój brat ma wiele wad bardziej widocznych przy pierwszym spotkaniu, bo nigdy nie był osobą otwartą. Jego powierzchowne, durne zachowanie może zmylić wszystkich, jednak nie najbliższych.

Obojętnie co zrobi i co stanie się w przyszłości, lecz ja wiem dwie rzeczy. Dean na zawsze pozostanie najlepszym starszym bratem. I już zawsze będzie genialny.

Powrót do góry Go down
http://niger-stories.blogspot.com/
The author of this message was banned from the forum - See the message
bellatrix
Skryba
Skryba

Female Wiek : 22
Liczba postów : 12

PisanieTemat: Re: [SPN] [mM] Genialny...   Sob Cze 20 2015, 19:50

I kolejna. Czytałam to głosem Jareda, który, jak wiadomo, gra Sama.

Sam przedstawiający Deana - świeży pomysł. Podoba mi się, że tekst jest taki lekki, w porównaniu do poprzedniej miniaturki. To, w jaki sposób Sam postrzega brata jest tak odmienne od widzenia samego siebie Deana, że momentami ma się wrażenie, jakby to były dwie różne osoby. No cóż, tacy już jesteśmy, a jak wiadomo, Dean zbyt surowo siebie ocenia. Być może to dobrze, być może nie, nie mnie to oceniać, ja jedynie mogę się zachwycać tym, że Sam jest taki, jaki być powinien. Nie zrobiłaś z niego rozpieszczonego bobaska (a często spotykam się z taką opinią o tym bohaterze).

Dziękuję za tę miniaturkę!

Pozdrawiam ciepło,
Clementia.
Powrót do góry Go down
http://story-of-bellatrix.blogspot.com/
Nesta.
Skryba
Skryba

Female Wiek : 26
Liczba postów : 21

PisanieTemat: Re: [SPN] [mM] Genialny...   Nie Sty 10 2016, 17:24

Sposób, w jaki Sam opisuje Deana w Twoim tekście bardzo wyraźnie pokazuje, jak ważny jest dla niego brat. Jak mimo wszystkiego, co się wydarzyło i co się może wydarzyć zawsze stanie za nim murem. Oglądając serial czasami naprawdę zazdrościłam braciom tej więzi między nimi.

Bardzo podobają mi się też opisy Deana - dość konkretnie opisują postać, a jednocześnie dość dobrze obrazują emocje Sama opowiadającego o swoim bracie.

Miniaturka bardzo fajna Smile
Powrót do góry Go down
Fia.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 27
Liczba postów : 275

PisanieTemat: Re: [SPN] [mM] Genialny...   Pon Wrz 19 2016, 04:47

Znów, zacznę od błędów, żeby później było tylko lepiej Smile
Cytat :
robił to, co pragnę
To, czego pragnę.
Cytat :
Obojętnie co zrobi i co stanie się w przyszłości, lecz ja wiem dwie rzeczy.
to "lecz" jest jak dla mnie zbędne.

Właściwą część komentarza również rozpocznę od cytatu tym razem.
Cytat :
Gdyby z Deana zrobił się przyzwoity obywatel, byłby to zapewne znak prawdziwej apokalipsy.
Jest prawie piąta rano, nie wolno mi się trząść nad takimi zdaniami ze śmiechu! Jesteś okrutna! Very Happy

No i mam wrażenie, że znów przeczytałam spoiler. Znaczy był tak ogólny, że nawet nie będę miała nic przeciwko niemu, ale jak na osobę, która kończy piąty sezon, jestem już na tyle biegła w czytaniu między wierszami, że zdołałam dopatrzeć się spoilera w zwykłym zdaniu, które równocześnie może być jakimś AU. Zobaczymy, jak obejrzę dalej serial.

W każdym razie. Patrzenie na Deana oczami Sama jest fascynujące. W zasadzie kolejny subiektywny punkt widzenia - zaraz po samym Deanie, którego chwilę temu skończyłam czytać - i kolejny raz rzeczy, które są oczywistością pokazane w taki sposób. Naprawdę umiesz tak zagospodarować słowa, że ludziom chce się je czytać. I idealnie podsumowałaś Deana. Jest genialnym dupkiem, niesamowicie mądrym palantem. I najlepszym starszym bratem, jakiego ktokolwiek mógłby mieć.

Weny,
F.

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [SPN] [mM] Genialny...   

Powrót do góry Go down

[SPN] [mM] Genialny...
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1