IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[LOTR][D] Jeden

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 27
Liczba postów : 864

PisanieTemat: [LOTR][D] Jeden   Nie Sty 18 2015, 17:54

Fandom: LOTR
Autor: Wirwanna
Bety: brak
Gatunek: ehm... Angst?
Ostrzeżenia: Brak.
N/A: napisany z myślą o prompcie: "Z cichego świata w światy wiecznie drżące W nową dziedzinę, nieśmiertelnie ciemną."
("Boska komedia" Dante Alighieri. Piekło, pieśń IV). 100 słów bez tytułu

Jeden

Annatar uderzał raz po raz krążek złota, kształtując gładką obrączkę. Wydawał się taki niepozorny. Mayar tchnął w niego moc, dając mu władzę nad innymi pierścieniami i ich powiernikami. Rzeźbiąc pajęcze litery na metalu, inkantował:

- Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul....*

Czuł jak pustka, którą nosił w sobie, wypełnia się, gdy tchnął w Pierścień cząstkę siebie i utworzył nierozerwalne połączenie. Razem wkroczą w nową erę - jego erę. Zdominują tę pełną wątłych stworzeń krainę. Urosną w potęgę, tu, w Mordorze. Sprawi, że będą drżeć na jego widok, a mrok spowije ich ziemie na wieczność.

Przezwali go Sauronem**. Wkrótce zasłuży na swój przydomek.
-.-

* Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać. (tł. M. Skibniewska)
**(qya. Ohydny)

Powrót do góry Go down
Nemuri
Skryba
Skryba

Liczba postów : 141

PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Jeden   Wto Sie 02 2016, 04:14

Ciekawy sposób ukazania Saurona, tak jakby dopiero chciał zasłużyć na swój przydomek, scalić się z nim, być nim.
Ogólnie to tekst bardzo przypadł mi do gustu, bo jestem w sumie na etapie czytania encyklopedii śródziemia, tekst jest smutny, ponieważ od podmiotu lirycznego (Razz) czuje się ten żal, że tylko tym złym może być, tylko takim go postrzegają, i właśnie to chce przekuć na swoją zaletę(?), że zostanie zapamiętany jako najpotężniejszy czarny charakter
Powrót do góry Go down
Brethil
Skryba
Skryba

Female Skąd : Festung Breslau
Liczba postów : 33

PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Jeden   Pią Paź 28 2016, 23:01

Nie mam przy sobie encyklopedii Śródziemia, ale czy Sauron swego przydomku nie dostał później, dopiero po tym jak wydała się zdrada związana z kwestią Jedynego Pierścienia?

To w sumie nieistotne, bo chcę pochwalić to, że na tapecie pojawił się wyjątkowo nieoczywisty bohater. Zazwyczaj niezbyt zastanawiamy się co myślała ta druga strona, zwłaszcza ktoś, kogo tak naprawdę nie poznaliśmy, bo wszystko co o nim wiemy pochodzi z drugiej, trzeciej, albo i dalszej ręki.

Malutkie cacko, ale ładne i zgrabne, zupełnie jak ta niepozorna złota obrączka Wink

Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]
Powrót do góry Go down
OldschoolMartens
Skryba
Skryba

Female Wiek : 24
Liczba postów : 26

PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Jeden   Nie Paź 30 2016, 00:31

Szukałam czegokolwiek, co miałoby to magiczne [LOTR] no i znalazłam.
Najpierw skusiłaś, potem rozkochałaś czarnym charakterem, potem złamałaś serce ilością znaków. I to wszystko w niecałą minutę.
Chętnie przeczytałabym całą rozprawę na temat procesów psychologicznych zachodzących w Sauronie. Od Mairona, przez Annatara, do Saurona
Może rozważysz?
Życzę weny.
Świat zasługuje na więcej Saurona

It's not about all the friends you made
But the graffitti they'll write on your grave

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Jeden   

Powrót do góry Go down

[LOTR][D] Jeden
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1