IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[SPN][mM] Comic Con

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 365

PisanieTemat: [SPN][mM] Comic Con   Wto Lip 11 2017, 17:11

Fandom: Supernatural
Autor: Olgie.
Beta: Moja Mama Smile
Paring: Brak, Bohater: Charlie Bradbury
Gatunek: Obyczajówka
Ostrzeżenia: Brak
N/A: Prompt nr 19. Napisz tekst, w którym zawrzesz jeden z motywów literackich traktujących o smokach (Smok Mędrzec).

Comic Con

— I to by było na tyle. Dziękuję Wam bardzo za uwagę i zapraszam na moją następną prelekcję, o godzinie czwartej, traktującej o fenomenie motywu BDSM w fanfiction. W tej samej sali. Niestety, osoby poniżej siedemnastego roku życia nie mają na nią wstępu — Jęk zawodu. — Och, mnie też jest przykro. — Wysoki, przystojny brunet uśmiechnął się smutno i puścił oko do młodych dziewczyn siedzących w pierwszym rzędzie. Rozległy się brawa zebranych i nieśmiałe chichoty nastolatek. Sala powoli pustoszała, w powietrzu unosiły się szmery rozmów i śmiechy.

Charlie czekała, aż wszyscy opuszczą salę. Prelegent, Artur McDrag zbierał swoje rzeczy do torby. Swoją drogą mógł sobie wymyślić lepsze nazwisko.

Młoda łowczyni wiedziała, co przyciągnęło to stworzenie na San Diegowski Comic Con. W miejscu, gdzie przez trzy dni przebywa pięćdziesiąt tysięcy osób, bardzo łatwo zginąć w tłumie, zarówno potworowi, jak i jego ofiarom. Nikt nie zauważy od razu zniknięcia dwóch czy trzech nastoletnich, napalonych dziewic, które otwarcie mówią, że mają ochotę stracić cnotę z jakimś przystojnym geekiem.

— Cześć — rzuciła, podchodząc bliżej biurka, za którym stał facet. — Twoja wiedza jest niesamowita. To fajnie, że się nią dzielisz. Psychologia w fandomie jest fascynująca, a ty naprawdę fajnie to tłumaczysz. Pewnie niedługo odkryjesz jakiś sposób na zakończenie Wojen Shipów.

— Hah, to miłe z twojej strony. — Monstrum w ciele człowieka podniósł na Charlie swoje niebieskie oczy.

— Wiesz… — Manewr taktyczny w postaci cosplayu Natashy Romanoff najwyraźniej zadziałał, bo Artur szybko przeniósł wzrok z jej twarzy na dekolt. Również perfumy były świetnym pomysłem - zdezorientowany smok nie mógł wyczuć, że nie jest dziewicą. — Myślę, że moglibyśmy omówić to przy jakimś lunchu, co ty na to?

— Och, miałam iść na prelekcję Imaginarium...z drugiej strony, one zawsze nagrywają swoje wystąpienia, na pewno wrzucą do sieci. To co, słyszałam, że na samym końcu alejki gastronomicznej sprzedają świetne żeberka barbecue i tanie piwo.

— Wspaniale. Damy przodem.

Po zamówieniu Charlie wyszła do łazienki. Wiedziała, że stwór pójdzie za nią, chcąc ją zaatakować. Wyjęła z plecaka uszkodzony miecz, przysłany jej przez Sama i Deana, i zaczaiła się za drzwiami.
Zaskrzypiały, gdy potwór je otworzył. Zanim zdążył wejść, Charlie uniosła miecz jak sztylet i rzuciła się na niego.

Artur uchylił się, złapał ją za wolną rękę, wykręcił ją, i popchnął na podłogę. Wysunął szpony i rozwinął czarne, nietoperze skrzydła. Łowczyni upadła, ale poderwała się błyskawicznie, uciekając przed atakiem. Zamachnęła się i spróbowała uderzyć raz jeszcze, ale smok sparował jej cios, uderzając ją skrzydłem. Cofnęła się, machając mieczem trochę na oślep, ale tak!, udało się, zahaczyła ostrzem o skrzydło. Smok złapał się za zranione miejsce i wrzasnął z bólu - skrzydła to bardzo wrażliwe miejsca. To była jej szansa. Doskoczyła do stwora, kopnęła go w goleń, tak mocno, że aż chrupnęło i kiedy ugięły się pod nim kolana, z całej siły wbiła miecz w jego pierś.

Smok padł martwy, a jego niebieskie oczy zmętniały.

Schowała zakrwawiony miecz i wyszła z łazienki. Teraz musi się stąd szybko wydostać, a gdy tylko znajdzie wystarczająco bezpieczne miejsce, włamać do systemu i usunąć nagranie z kamery przy tej łazience.

Cholera, kolejny Comic Con przepadł.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

Mystrade is a canon.

Powrót do góry Go down
Lilka
Skryba
Skryba

Female Wiek : 51
Liczba postów : 75

PisanieTemat: Re: [SPN][mM] Comic Con   Wto Lip 18 2017, 20:37

Zakończenie dla mnie jest niezrozumiałe, ale pozostała część całkiem spoko. No cóż. Liczyłam, że będzie więcej pikanterii, ale ubicie potwora przez Charlie też w sumie było dość ciekawie określone. Generalnie język był zrozumiały i pełen dowcipów, aż przyjemnie się czytało. Ujęło mnie to:
Olgie napisał:

Nikt nie zauważy od razu zniknięcia dwóch czy trzech nastoletnich, napalonych dziewic, które otwarcie mówią, że mają ochotę stracić cnotę z jakimś przystojnym geekiem.

Urocze. 50 tyś a 3 osoby? Taki tam szczegół. Weny i rozwoju do kolejnych wspaniałych opowiadań.

Wracam po długiej przerwie od komciania
Proszę o wyrozumiałość!!!
Powrót do góry Go down
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 27
Liczba postów : 851

PisanieTemat: Re: [SPN][mM] Comic Con   Sob Sie 12 2017, 16:40

Hah, cała Charlie Smile Ogólnie - podoba się. Ładnie wplecione w realne wydarzenia, całkiem prawdopodobne, no może pomijając obecność Imago w San Diego [maaaarzeeeeenie <3 ]. Może jedynie... za szybko. Chętnie poczytałabym dłużej o jakimś śledztwie, Charlie zawsze jest jednak za mało.

Swoją drogą masz rację. Takie ComicConowe spendy to naprawdę dobra okazja dla potworów. Przecież po tegorocznym Pyrkonie też szukali jakiegoś chłopaka - mam nadzieję, że się znalazł, choć przyznaję, sprawa mi zupełnie jakoś uciekła z widoku. Trzeba się pilnować. I zawsze zabierać ze sobą drużynę!

To co... idziemy polować?
W.

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [SPN][mM] Comic Con   

Powrót do góry Go down

[SPN][mM] Comic Con
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1