IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[ItF] Inna strona piękna [PW/AD]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 365

PisanieTemat: [ItF] Inna strona piękna [PW/AD]   Sob Maj 20 2017, 22:42

Fandom: In the Flesh
Autor: Olgie.
Beta: Brak
Paring: Phillip Wilson x Amy Dyer
Gatunek: Obyczajówka
Ostrzeżenia: Bez znajomości kanonu tekst może wydać się dziwny.
N/A: Prompt nr 9. Napisz teksty (minimum drabble) do przynajmniej trzech fandomów, w których do tej pory nie pisałaś.
Dla Fan.

Inna strona piękna

Jej włosy są przetłuszczone pomimo ich mycia, oczy puste i zamglone, skóra sina i miejscami obumarła. Jej zwiewne spódnice wirują pod wpływem ruchu sztywnych kończyn. Nie ukrywa się pod makijażem, nie nosi soczewek.

Jest taka piękna.

Phillip codziennie widuje ludzi, żywych ludzi, smętnych, szarych, pozbawionych iskry i radości.
A ona… jak można być tak żywym, będąc martwym? Jak można mieć tyle energii, gdy twoja krew nie płynie, jak można tyle czuć, gdy twoje serce nie bije?

Nie lubi go, a on nie potrafi zrobić nic by to zmienić. Jest taki, jak reszta żywych mieszkańców.
Choć czasem zastanawia się, kto z nich jest tak naprawdę żywy.

Pragnie jej. To złe, bo ona jest...nie jest martwa, ale nie jest też żywa, a to już chyba nekrofilia. Nigdy nie spał z żadną z dziewczyn w burdelu, ale z nią by chciał.

Mógłby ją kochać. Mógłby kochać to życie zamknięte w martwym ciele.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

Mystrade is a canon.

Powrót do góry Go down
Fantasmagoria.
Admin
Admin

Female Wiek : 22
Liczba postów : 502

PisanieTemat: Re: [ItF] Inna strona piękna [PW/AD]   Wto Wrz 19 2017, 11:29

#UrodzinyOlgie.

Tak <3

To jeden z tych paringów hetero, które szczerze lubię, a to się rzadko zdarza. Zwłaszcza, jeśli mowa o kanonicznych parach. Generalnie, Philip i Amy są cudowni razem, normalnie są dla siebie stworzeni, jak Kieren dla Simona. Zdecydowanie ten serial umie łączyć odpowiednie paringi. TYLKO CZEMU ONI GO NIE CHCĄ SKOŃCZYĆ! Źli ludzie.
I tak, zgadzam się ze stwierdzeniem, że Amy była o wiele bardziej żywa niż ci wszyscy "prawdziwie" żywi mieszkańcy. Totalnie była. Lubiłam ją nawet, choć czasami wcale nie. Jej akty zazdrości o Simona były słabe i za to ma minusa. Plusa ma za wiele innych rzeczy.
Generalnie, idealnie napisane, co więcej rzec.

Pozdrawiam,
Fan.~

Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień.
Dla mnie też za długa zima i zła.
Dla mnie też, ale przyznaj, że w sumie się żyje cudnie.
Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumyo.com
Lilka
Skryba
Skryba

Female Wiek : 51
Liczba postów : 75

PisanieTemat: Re: [ItF] Inna strona piękna [PW/AD]   Wto Wrz 19 2017, 22:33

Zakochałam się. W tym opowiadaniu, bo jest takie...smutne. W zasadzie to mamy fantastyczną okazję do przypomnienia sobie historii Pigmaliona. Bo tak mi się nasunęła myśl, że koleś zakochał się w lasce, którą zrobił. Tu podsunęła mu ją natura, czy raczej życie. Jak w martwym ciele może być życie? Taki swoisty paradoks. I tylko szkoda gościa, bo cierpi. A nie znajdą się żadni bogowie, którzy by ożywili to ciało... No i jeszcze te wątpliwości. Chyba nikt by nie chciał podjąć pewnych czynności z trupem. Trup to trup. Skoro nie ma tam życia, to należy pozwolić biologii działać. Ewentualnie robiąc z elementów trupa pewne "pomoce naukowe" (stary dobry kostek).
Tak, to opowiadanie jest złe. I psychodeliczne. Ale w ogóle w całym tym szaleństwie pełne geniuszu.
Weny

Wracam po długiej przerwie od komciania
Proszę o wyrozumiałość!!!
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [ItF] Inna strona piękna [PW/AD]   

Powrót do góry Go down

[ItF] Inna strona piękna [PW/AD]
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Podręcznik do Zaklęć Złożonych (Rozdział I)
» Ta inna część lasu