IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[Sherlock BBC][D] Wiesz, gdzie mnie znaleźć [SH/IA]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Tony.
Laureat Miesiąca
Laureat Miesiąca

Female Wiek : 21
Liczba postów : 164

PisanieTemat: [Sherlock BBC][D] Wiesz, gdzie mnie znaleźć [SH/IA]   Wto Sty 17 2017, 23:41

Fandom: Sherlock BBC
Autor: Tony. aka DallasEve
Beta: -
Paring: Sherlock Holmes x Irene Adler
Gatunek: hm.
Ostrzeżenia: trochę mało Irene w Irene wg mnie i M. , ale będę nad tym pracować ;P
NA: Dla M. Razz Dwieście słów bez tytułu.

Wiesz, gdzie mnie znaleźć

Wiesz, gdzie mnie znaleźć. SH

Wpatruję się w telefon z niezrozumieniem. Czyżby ktoś się pomylił? A może to jakiś żart? Sprawdzam nadawcę - numer nieznany, ale wystarcza mi rzut oka i wiem, że SMS został wysłany z twojego telefonu.

Kilka dni temu, jak co roku, wysłałam ci życzenia urodzinowe. Nie odpisałeś. Trochę wcześniej zaprosiłam cię na kolację - po raz n-ty. Nie odpisałeś. Nasza historia wiadomości wygląda tak żałośnie, że gdyby ktokolwiek to zobaczył, chyba spaliłabym się ze wstydu. Poza jednym “Szczęśliwego Nowego Roku” są tam same SMSy ode mnie.

I to, co dostałam przed chwilą.

Spoglądam na leżące wokół mnie papiery. Dla kogoś technicznie rzecz biorąc martwego przemyt okazał się być dużo bezpieczniejszy i bardziej dochodowy niż wyciąganie informacji z pijanych namiętnością idiotów. Mam dość pieniędzy i niezależności, żeby wyjechać teraz. Zaraz.

Sięgam po komputer i sprawdzam połączenia między Katmandu a Londynem. Dwie godziny na odprawę, piętnaście godzin lotu, licząc przesiadkę, potem godzina na lotnisku i kolejna, żeby dojechać do miasta. Samolot mam za… siedem godzin. Zdążę, to wystarczająco dużo czasu.

Pakuję się, z wprawą pozbywając się wszelkich śladów swojej bytności. Palę podejrzane dokumenty i wszystko, co mogłoby nie przejść odprawy, a potem bez żalu opuszczam mieszkanie.

Lepiej, żebyś nie żartował.

Sometimes you gotta run before you can walk
Powrót do góry Go down
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 27
Liczba postów : 851

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Wiesz, gdzie mnie znaleźć [SH/IA]   Sro Sty 18 2017, 13:47

Napiszesz tego wiecej? Prooosze napisz tegk wincyj Smile z okazji roku chociażby i z powodu mojego obecnego focha na johnlocka, chętnie o tym poczytam, zwłaszcza z jej perspektywy. Choć wiesz jestem rozdarta mìędzy Molly a Kobietą, bo myśl że Molly dowiaduje się, że Sherlock kogoś ma.... to straszne. Bo tak jak mogłaby żyć z myšlą, że Sherlock jest po prostu zawsze sam, tylko sam, tak myśl , że jednak ktoś jest, ale to nie jest ona? To by ją zbiszczyło. Może nawet o tym coś napiszę. Wracając do Irene myślę, że teraz to ona powinna mu kazać trochę na siebie poczekać, nie uważasz? Pisz dużo Smile W.

Powrót do góry Go down
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 365

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Wiesz, gdzie mnie znaleźć [SH/IA]   Nie Lut 05 2017, 21:28

O ile w uniwersum filmowym z R. Downeyem Jr. uwielbiam ten paring, o tyle tu, w serialu nie bardzo przypadł mi do gustu, choćby z tego powodu, że Irene jasno deklaruje się jako homoseksualistka. Owszem, związek ten mógłby opierać się wyłącznie na uczuciach.
Ale i tak ich nie lubię; również z tego powodu, że nie lubię tej Irene i szkoda mi dla niej Sherlocka.

Tekst sam w sobie jest jednak fajny. W tym SMSie, który wg mnie niesłusznie "wysyłacie" rękoma Sherlocka do Irene, jest coś tajemniczego i fascynującego, jest coś, co sprawia, że taki obrót sprawy jak tu byłby możliwy. Irene po prostu dałaby się na to złapać.

Co mogę napisać? Jak zwykle napisałaś świetny tekst, mogę się przyczepić do fabuły jedynie ze względów osobistych poglądów.

Pozdrawiam i życzę weny.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

Mystrade is a canon.

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Wiesz, gdzie mnie znaleźć [SH/IA]   

Powrót do góry Go down

[Sherlock BBC][D] Wiesz, gdzie mnie znaleźć [SH/IA]
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?
» London Eye