IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[Sherlock BBC][D] Instynkt

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 377

PisanieTemat: [Sherlock BBC][D] Instynkt   Sob Sty 14 2017, 15:10

Fandom: Sherlock BBC
Autor: Olgie.
Beta: Tony.
Paring: Brak, Bohater: Jim Moriarty
Gatunek: Obyczajówka
Ostrzeżenia: Brak

Instynkt

Mieszkanie jest małe, urządzone przytulnie, pełne ciepłych kolorów i ślicznych bibelotów. Wśród nich, na samym szczycie kredensu, śpi wielki, bury kot.

Śpi, albo tylko udaje. Odkąd Jim wszedł do pokoju ogon kota rusza się, nieznacznie, ale nerwowo, choć ślepia są wciąż zamknięte.

Na jego widok do Jima powraca wspomnienie. Miał siedem lat, a kot sąsiadów bardzo go nie lubił. Syczał na niego i nawet drapał, jeśli mu się udało, za każdym razem gdy widział małego Moriarty’ego. To pewnie instynkt. Jim któregoś popołudnia zatłukł go młotkiem.

Podchodzi do zwierzęcia, przyglądając się mozaice szylkretowej sierści. Gdy staje naprzeciwko niego, kot otwiera oczy. Na chwilę Jim wstrzymuje oddech, gdy kocie oczy, z cienkimi jak kreski źrenicami, przyglądają mu się ze zwierzęcą ciekawością.

To się staje nagle, Moriarty nie ma szans się uchylić. Kot znienacka wyciąga łapę z ostrymi pazurami i uderza nią w twarz Jima.

Po salonie rozchodzi się krzyk, Moriarty czuje na policzku krew. Kot ucieka. Skręci kark temu pchlarzowi…

— Toby! Nie wolno! Och, Jim, strasznie przepraszam…

Molly zaczyna biadolić, wyciąga go do łazienki, żeby przemyć zadrapanie.

Wychodząc, Jim rzuca ostatnie spojrzenie na kota, teraz siedzącego na fotelu i machającego wściekle ogonem. Koty nigdy go nie lubiły. Koty wiedzą, że jest zły.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

What we're doing here ain't just scary
It's about to be legendary

Powrót do góry Go down
Tony.
Laureat Roku
Laureat Roku

Female Wiek : 21
Liczba postów : 166

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Instynkt   Nie Sty 15 2017, 12:09

Tym się różni Jim od Sherlocka, że Jim jest specjalnie złośliwy, a Sherlock po prostu... Sherlockowy. Dlatego mam wrażenie, że Sherocka koty lubią (indywidualista, nie zawraca im tyłka, mogą robić, co chcą), a Moriarty'ego zdecydowanie nie (tu nadepnął na ogon, tu dodał środka przeczyszczającego, tam zatłukł młotkiem...). Stąd cóż mam powiedzieć, jak dla mnie to to jest bardzo prawdopodobne Very Happy

Jakoś dziwnie mi się kojarzy to imię. Toby w sensie. Nie wiem, mam wrażenie, że Molly nazwałaby kota jakoś geekowsko... Argon, czy coś. Albo wiem! Molibden (Molybdenum), w skrócie... Moly... Cóż Very Happy Właśnie wymyśliłam złą rzecz xd

Aż mam ochotę napisać kolejne Sheriarty... Gratulacje, działasz dokładnie odwrotnie, niż byś chciała xP

Pozdrawiam i niech Wen zawsze Ci sprzyja,
Tony.

Sometimes you gotta run before you can walk
Powrót do góry Go down
Lilka
Skryba
Skryba

Female Wiek : 51
Liczba postów : 88

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Instynkt   Nie Maj 14 2017, 19:32

Szkoda, że nie przeciął pazurkiem tętnicy Jima, to byłoby coś! Wiem, to psychopatyczne, ale nie lubiłam Moriartego. Bo był przeciw Sherlockowi. Bo był równie inteligentny jak Sherlock. Dlatego wcale mi nie było szkoda, gdy kicia go drapnęła. Tak trzymać! W końcu koty umieją rozróżnić złe od dobrego...
Pozostaje mi życzyć weny
Lilka

Wracam po długiej przerwie od komciania
Proszę o wyrozumiałość!!!
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Instynkt   

Powrót do góry Go down

[Sherlock BBC][D] Instynkt
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1