IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[SPN][T][D]Królowa balu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Fia.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 27
Liczba postów : 275

PisanieTemat: [SPN][T][D]Królowa balu   Pon Sty 09 2017, 04:13

Fandom/Fandomy:Supernatural
Oryginalny tytuł i link do tekstu: Supernatural Prom Queen
Autor/autorzy: ThisWasntTaken
Tłumacz/tłumacze: Fia.
Beta/bety: Olgie.
Zgoda: czekam
Pairing: brak
Gatunek: humor
Ostrzeżenia: brak

Królowa balu

Tato! Znalazłem perfekcyjny strój na bal, ale, niestety, to jeszcze gówniarz  Lucyfer wpadł jak burza do Nieba i zatrzasnął za sobą drzwi.
 Więc dlaczego nie możesz wybrać innego?  Bóg westchnął.
 Nie, Ojcze! Sam i ja jesteśmy dla siebie stworzeni!  krzyknął Lucyfer.  To musi być on!
 Co jest złego w Nicku?  zapytał Bóg.
 Chyba sobie żartujesz?! Nick jest zbyt cienki w uszach, nie mogę ubrać go na bal!
 Lucyfer ma rację, Ojcze  zawtórował mu Michał.  To zbyt ważna noc. Wszystko musi być perfekcyjne. I dlatego ja potrzebuję Deana Winchestera.
 A co myślisz o Adamie? Jest prawie jak Dean, to jego przyrodni brat  zapytał Bóg.
 Tato, to zbyt ważny wieczór, by zadowolić się substytutem  odpowiedział mu syn.
 Cóż… Nienawidzę tego mówić, ale wolna wola oznacza, że musisz mieć jego zgodę. Uzyskaj jego zgodę albo znajdź sobie inne wdzianko.
 Zachariaszu, wiesz, co masz robić. Nawet kosztem Sama  powiedział Michał.
Zachariasz skinął głową i odszedł.
 Ty sukinsynie!  wrzasnął Lucyfer, rzucając się na Michała.
 No, to tyle, jeśli o mnie chodzi  powiedział Bóg, odchodząc.
 Jeśli pragniesz go aż tak bardzo, to dlaczego nie wyślesz jednego z demonów, by ci go załatwił?  spytał Michał walcząc o dominację.
 Nie muszę. Sam pójdę  powiedział Lucyfer, wstając.
 Och, tak, bo twoja czarująca osobowość sprawi, że podda ci się tak bardzo szybko.
 Zrobi to, tylko poczekaj.

Kiedy Lucyfer pojawił się na balu w Samie i zobaczył Michała, który przywdział Adama, prawie się roześmiał.
 Zostawiłeś całą robotę Ojcu  warknął Michał.
 Nikt nie kazał Ojcu zrobić niczego  odpowiedział drugi.  I, oczywiście, nikt nie jest w stanie zmusić Deana Winchestera do czegokolwiek.

Lucyfer wygrywa Apokalipsę, dumnie dzierżąc tytuł Królowej Balu dla Życia.

Powrót do góry Go down
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 27
Liczba postów : 851

PisanieTemat: Re: [SPN][T][D]Królowa balu   Pon Sty 09 2017, 10:40

Cytat :
— Zostawiłeś całą robotę Ojcu — warknął Michał.
- zerknij na to jeszcze raz, nie chodzi czasem o to, że Michał wypomina Luckowi, że sprawił, że Ojciec wyszedł? Dosłownie, "zrobiłeś odejście ojca", albo "zrobiłeś, że ojciec odszedł". Tu chyba bardziej w ten ton właśnie, zmusiłeś ojca do ewakuacji, na przykład?'

Zgrzyta mi też ta końcówka. Faktycznie jest to trochę nieprzetłumaczalne, w oryginale mamy dosłownie Królową Balu Życia. Może w kategorii Życie... Nie wiem, jakoś mi to dla nie pasuje po prostu, ale załapałam o co chodzi, więc też nie jest przetłumaczone źle czy coś.

Sam pomysł przełożenia balu na apokalipsę, czy raczej na odwrót i zakładania ludzi jest cukierkowo absurdalny, ale why not, to Supernatural Very Happy Tu wszystko jest możliwe, a ten tekst pasuje do humoru Lucyfera xd

Zaczęłyście jakąś nieoficjalną inicjatywę SPN czy coś? Nie, żebym narzekała Wink Ale nie obraziłabym się na teksty do Gry o tron... Albo Hannibala... Może by tak krótki maraton fandomów zapomnianych?
Weny i czasu!
W.
W.

Powrót do góry Go down

[SPN][T][D]Królowa balu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Kaj