IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[SPN][D] Łowczyni

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 365

PisanieTemat: [SPN][D] Łowczyni   Pon Sty 09 2017, 01:38

Fandom: Supernatural
Autor: Olgie.
Beta: Brak
Paring: Brak, Bohater: Jo Harville
Gatunek: Obyczajówka
Ostrzeżenia: Brak
N/A: Bo powinno być wreszcie coś o Jo, którą osobiście lubię. Seria "Kobiety SPN-u"

Łowczyni

Oczywiście, że chciała z nim pracować. Wmawiała sobie, że to tylko ze względu na ojca, że chce być tak odważna, tak zaradna, tak legendarna jak ojciec. Prawda była jednak o wiele bardziej prozaiczna. Po prostu była w nim zakochana. Chciała się do niego zbliżyć, za wszelką cenę. Chciała, by ją zauważył, by docenił, by pokochał. Pozwoliła zamknąć się w wąskim tunelu między ścianami, byle udowodnić mu, że może być łowcą, może polować z nim.

To życie dorastającej nastolatki jest tak daleko za nią. Jakby działo się w innym świecie.

A teraz patrzy na niego i jest taki jak zawsze. Piękny, nie — przystojny, właśnie piękny, z tymi zielonymi oczami, silnym ciałem i butelką taniego piwa w ręce. Podchodzi do niej i przysiada się, flirtuje.

Powie mu “nie”. Nie dlatego, że jej przeszło, bo wcale nie i jest tu dla niego, a nie dla pieprzonego świata, co obchodzi ją świat, gdy jest on?

Ale powie mu “nie”. Bo zdobyła już jego podziw, zdobyła sympatię i zainteresowanie.

Odmawiając, zdobędzie szacunek.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

Mystrade is a canon.

Powrót do góry Go down
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 27
Liczba postów : 851

PisanieTemat: Re: [SPN][D] Łowczyni   Pon Sty 09 2017, 10:03

Nie lubię Jo i z reguły pewnie dlatego nie lubię tekstów o niej. Ale daję szansę, z uwagi na Rok Kobiet i niech będzie, mała taryfa ulgowa. Więc tak jak zupełnie mnie nie rusza opis jej emocji, wybacz, ale nad tym się zatrzymywać nie będę, zwyczajnie mam takie "meh, głupia dziewczyna", tak doceniam puentę, która ładnie zamyka tekst i sugeruje, że ma choć trochę rozumu w głowie. I nawet się z nią zgodzę, najgorsze co mogłaby zrobić, to płaszczyć się i przyjąć ochłapy, pod postacią jakiegoś "przelotnego" wieczoru, podczas gdy wiedziała - musiała wiedzieć - że nie było im nigdy pisane być razem, że to nie ma szans, że Dean nie ma tych uczuć do niej.

Punktujesz w tej serii kanoniczne cechy postaci, więc zachęcam, by kolejne części serii były jednak dłuższe. Mogłabyś pokusić się o bardziej rozległą analizę postaci, bo przecież jest o czym pisać, a nie wiem jak reszta, ale ja pragnę tekstów, które pokażą też te strony bohaterek SPN, których w serialu nie było, ba, które i fani rzadko poruszają, bo wolą pisać wincesty Wink
Wenuj się O!
W.

Powrót do góry Go down

[SPN][D] Łowczyni
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1