IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[mM] Trup

Go down 
AutorWiadomość
Fantasmagoria.
Admin
Admin

Female Wiek : 23
Liczba postów : 508

PisanieTemat: [mM] Trup   Nie Sty 08 2017, 04:41

Fandom/Fandomy: Tak było
Autor/autorzy: Fantasmagoria.
Beta/bety: ---
Pairing: Firia
Gatunek: ?
Ostrzeżenia: Seria “Tak było”
N/A*:

— Sekto, mamy problem. — Morwena wyszła z łazienki po wieczornym prysznicu, ubrana jedynie w szlafrok i w - zresztą krzywo zawiązany - turban z ręcznika na głowie.

— Ubierz się — skomentowała od razu Julie, nawet na nią nie patrząc, zajęta wraz z Rachelą i Stark rozkodowywaniem najnowszej wiadomości z Frontu.

— Jaki problem? — zapytała Sammy, również nie podnosząc wzroku na Mistrzynię Eliksirów, gdyż siedziała nad Mega Ważnym Projektem.

— No mówię ci, że I to U, przynajmniej w rosyjskim alfabe… — wtrąciła Stark.

— To nie rosyjski alfabet, to grażdanka — przerwała jej Rachela.

— Trup w łazience — odpowiedziała rzeczowo Morwena, zaplatając ręce na piersi, zirytowana powszechną ignorancją Sekty.

— Yhm, czyj tym razem? — spytał Watson, z koncentracją godną wyższej sprawy kładąc sobie maseczkę ujędrniającą na twarz.

— Nie wiem.

Dopiero to spowodowało reakcję u wszystkich osób obecnych w pokoju, którzy wbili w Wiedźmę wzrok niczym sroka w gnat.

— Weszliśmy na nowy poziom zabijania? — zapytał niepewnie Leon.

— Nie. Przynajmniej ja nic o tym nie wiem — odpowiedziała Morwena. — Trup w łazience, NN. Normalnie, jestem sobie pod prysznicem, śpiewając najnowszą piosenkę Adama Lamberta…

— Raczej fałszując ją — wtrąciła Sammy, znana z tego, iż nienawidziła szeroko pojętej twórczości śpiewanej poza tą wydawaną na płytach.

—… i nagle ktoś otwiera drzwi od kabiny, i najpierw myślałam, że to Julia, ale zmieniłam zdanie po tym, jak poczułam nóż na gardle…

— Myślisz, że nie byłabym w stanie próbować cię zabić? — zapytała wojowniczo Julie.

—… i męską wodę po goleniu. Koleś zaczął coś tam bredzić o tym, że dołączę do jakiejś kolekcji, czy coś, ale nie wiem, znudził mnie i go utopiłam.

— I stąd trup w łazience! — Wykrzyknęła Lucy, uradowana, jak Kolumb, gdy odkrył Amerykę.

— Nie-e — zaprzeczyła Morwena, kręcąc głową. — Tego się pozbyłam. Ale mimo to, śmierdzi trupem w łazience.

— Jakim trupem? — spytał Gejbriel, marszcząc brwi.

— No właśnie też nie wiem — odpowiedziała Mistrzyni Eliksirów. — Ale generalnie, zmierzam do tego, że ktoś musi się ubrać, wyjść z Kwatery i iść do apteki po maski tlenowe.

Odpowiedział jej zbiorowy jęk potępionych dusz.

— Totalnie jestem za wybudowaniem wychodka — ogłosił Watson, kończąc nakładnie maseczki. — I to jakoś szybko, bo za piętnaście minut muszę to zmyć.

Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumyo.com
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 27
Liczba postów : 893

PisanieTemat: Re: [mM] Trup   Czw Sty 26 2017, 05:52

Sammy jest jakaś taka nieświadoma. Może była w pracy, ale ogólnie chyba nie ogarnia, skąd ten pierwszy trup właściwie. Ciekawe, czy ten drugi nadal zalega gdzieś w "klimie"?

Przypominam sobie taką rozmowę, jak nic pasuje do tego tekstu, co za przypadek, o tym, kto ma a kto nie ma zamkniętych oczu pod prysznicem. Zawsze leję z tych scen w horrorach, gdy laska wchodzi pod prysznic albo do wanny, widzisz jakiś cień i już wiesz, że zaraz zginie. Baseny też się do tego nadają. Swoją drogą to ostatnie ma się też do Sherlocka.

Przy takiej liczbie ludzi/stworzeń/mieszańców w jednym miejscu, może faktycznie całkiem sprytne byłoby skonstruowanie wychodka. Takiego w drugi wymiarze, można by przechodzić przez szafę, albo okno. A jeśli bohaterki opowiadania będą chciały kiedyś zmienić Kwaterę Główną, dzielona łazienka mogłaby TYLE zmienić.

I rozumiem Sammy, ja też jak słyszę karaoke, to dla mnie sygnał do wyjścia. Paradoksalnie - jeśli to karaoke robi średnio 40 tys ludzi na stadionie, to już jest okay <3

I zgubiłam się w chronologii... czy Ci ludzie zostali już wskrzeszeni?
Weny,
W.

Powrót do góry Go down

[mM] Trup
Powrót do góry 
Strona 1 z 1