IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[SPN][D] Światło

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 365

PisanieTemat: [SPN][D] Światło   Nie Sty 08 2017, 03:44

Fandom: Supernatural
Autor: Olgie.
Beta: Brak
Paring: Brak, Bohater: Crowley
Gatunek: Obyczajówka
Ostrzeżenia: Brak, spojler do końcówki 3 sezonu i końcówki 9 i początku 10.
N/A: Tekst w ramach II edycji "100 drabble w 100 dni". Prompt nr 28. "Światło".

Światło

Piekło spowijał mrok.

Był to naturalny stan rzeczy, bo nie było żadnego źródła światła.

Było to smutne, przerażające, pełne bólu, rozpaczy, cierpień i krwi miejsce. Na rusztowaniach wisiały dusze, torturowane wciąż i wciąż przez wieczność.

I wtedy Juliet przywlokła duszę Deana Winchestera. Oczywiście, że zrobiła to Juliet, ona nie bała się w przeciwieństwie do reszty ogarów.

Bo dusza Deana jaśniała. Była świetlista i ciepła, lekko zabrudzona, ale wciąż biała, piękna, zachwycająca.

Dostał ją Alastair. Wszystkie demony w piekle mu zazdrościły. One, jak i inne dusze odwracały się często by nacieszyć oczy przyjemnym, ciepłym blaskiem. Czasem nawet przychodziły popatrzeć, jak demon rozdziera duszę na strzępy, a następnego dnia ona znów jest tak samo biała i jaśniejąca.

Jedyne światło w całym Piekle.

Crowley uważał, że to najpiękniejsza rzecz, jaką widział w całym swoim demonicznym życiu.

Wiele, wiele lat później, już na Ziemi, Crowley patrzy na martwego Winchestera, leżącego na łóżku. Wie, że gdy włoży mu Pierwsze Ostrze w dłoń, to światło w nim zniknie, być może bezpowrotnie. Waha się, bo doceniał urok tej duszy. Mimo to, niszczy ją. W końcu tu jest więcej światła.

— Otwórz oczy, Deanie Winchesterze. Zobacz, to co ja. Poczuj, tak, jak ja. I chodźmy powyć razem do Księżyca.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

Mystrade is a canon.

Powrót do góry Go down
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 27
Liczba postów : 851

PisanieTemat: Re: [SPN][D] Światło   Pon Sty 09 2017, 10:26

Hm. Zastanawia mnie, dlaczego właściwie dusza Deana miałaby świecić mocniej, niż inne dusze w Piekle. Okay, uratował masę ludzi, ale i zrobił wiele słabych rzeczy i ciężko określić jak tu wypada rachunek. Można założyć, że na plus, ale no jakby nie było znalazł się w piekle, jak wiele innych dusz. Co sprawia, że to do niego przyciąga demony, a nie do wszystkich innych dusz, jeśli wiemy, że one również są czymś... świetlistym, właściwie, w kanonie?

Co do Crowley'a, to absolutnie uwielbiam moment, gdy wybiera sobie Deana na swojego ulubionego szczeniaka, pisałam o tym i dziękuję, miło o tym czytać. Chętnie poczytam więcej o ich "kumpelskiej, a może jednak nie" relacji. Cóż, team demony, jak sądzę Wink
Weny!
W.

Powrót do góry Go down
Lilka
Skryba
Skryba

Female Wiek : 51
Liczba postów : 75

PisanieTemat: Re: [SPN][D] Światło   Wto Wrz 19 2017, 21:50

Mimo, że nie oglądałam SPN, to dzięki autorce poczułam klimat i sympatię do tego typu scen i opisów. W zasadzie, to w każdym z tych demonów mamy pierwiastek ludzki. A ludzie, podobnie jak i sroki, lubią świecidełka, którymi mogliby przyozdabiać otoczenie, by realizować swój koncept estetyki pomieszczenia. Właśnie takim swoistym mebelkiem, pełnym doskonałości, był Dean. Czy raczej ektoplazma zwana duszą. Ona stanowiła zadowolenie dla głównego architekta piekieł. Ale i zaburzała naturalny porządek tego miejsca. To jest piekło. Piekło ma być ciemne, mroczne. Jedynym źródłem mają być te ognie piekielne nad którymi jest "wieczny rożen" z podpiekanymi duszami. A tu takie coś. Taka nieścisłość. Więc nie dziwię się temu wewnętrznemu żalowi Alistaira gdy zniszczył w imię większego dobra tę konkretną duszę. Ale tak musiało być.

Dobro w piekle.
Za dużo Albusa Dumbledore'

weny,
Lilka

Wracam po długiej przerwie od komciania
Proszę o wyrozumiałość!!!
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [SPN][D] Światło   

Powrót do góry Go down

[SPN][D] Światło
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry