IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[Sherlock BBC][Z] Seria Malinowa [MH/GL][6/6]

Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 395

PisanieTemat: [Sherlock BBC][Z] Seria Malinowa [MH/GL][6/6]   Czw Sty 05 2017, 20:13

Fandom: Sherlock BBC
Autor: Olgie.
Beta: Brak
Paring: Mycroft Holmes x Gregory Lestrade
Gatunek: Obyczajówka
Ostrzeżenia: Brak
N/A: Teksty w ramach II edycji "100 drabble w 100 dni". Prompty 67. "Ograniczenia", 70. "Prawdziwy Ty", 71. "Gorzka cisza", 72. "Pozory", 73. "Cierpliwość", 74. "Północ". Dla Fan, Fii i Tony, za inspirację i nieocenioną pomoc.

Seria Malinowa

Ograniczenia

Tym razem to inspektor został nagle wezwany i teraz ubierał się w pośpiechu. Mycroft leżał w łóżku i przyglądał się Gregory’emu, który właśnie wiązał krawat.

— Nie.

— Dlaczego? — Zapytał Lestrade, kierując wzrok na młodszego mężczyznę.

— Naprawdę muszę ci to tłumaczyć? Po pierwsze: będzie je widać…

— Zrobię tak, że nie będzie.

— Po drugie: w gruncie rzeczy, to jest strasznie prymitywne.

— Czemu?

— Nie przypomina ci to znakowania niewolników?

— Co? Nie! Hahha, nie. To raczej wyraz namiętności.

— Nie podoba mi się. Masz zakaz robienia mi malinek. — Mycroft, do tej pory leżący na boku i podpierający się na łokciu, przekręcił się na plecy, ucinając dyskusję.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

What we're doing here ain't just scary
It's about to be legendary

I can't adult today

Mój podpis zaczyna być dłuższy od moich komentarzy, niech ktoś mnie powstrzyma.

Ostatnio zmieniony przez Olgie. dnia Nie Mar 19 2017, 23:19, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Fia.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 27
Liczba postów : 276

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][Z] Seria Malinowa [MH/GL][6/6]   Sob Sty 07 2017, 01:00

.

Powrót do góry Go down
Olgie.
Moderator
Moderator

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][Z] Seria Malinowa [MH/GL][6/6]   Sob Sty 07 2017, 01:02

Prawdziwy Ty

A więc jednak. Mycroft powinien był się tego spodziewać, bo im dłużej ze sobą byli, tym bardziej Gregory się mu sprzeciwiał. Ale to już zakrawało na szczyt bezczelności. Zrobić mu malinkę dokładnie na granicy kołnierzyka? Niby nie widać, ale tylko wtedy, gdy Mycroft trzyma głowę prosto. Zabić go, to za mało.

Chociaż, oto prawdziwy on: nie ważne co mu powiesz, zrobi, co uzna za słuszne. Na początku ich związku był potulniejszy, bo obaj jeszcze nie wiedzieli , na co mogą sobie pozwolić.

Policzy się z nim wieczorem, a teraz nie pozostaje mu nic innego, jak znalezienie koszuli z trochę wyższym kołnierzykiem.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

I can't adult today

Powrót do góry Go down
Olgie.
Moderator
Moderator

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][Z] Seria Malinowa [MH/GL][6/6]   Nie Mar 19 2017, 23:07

Gorzka cisza

No dobrze, całkiem niewykluczone, że przesadził, ale awantura, jaką urządził Mycroft, naturalnie w swoim stylu, bez krzyków, za to z jadem cieknącym na dywan, była zdecydowanie nieadekwatna do rozmiaru przewinienia. Teraz w całym domu panowała gorzka cisza.

Greg niespecjalnie rozumiał, co Mycroftowi tak przeszkadza w malinkach, szczególnie, jeśli ich nie widać. Choć Lestrade najchętniej robiłby je właśnie tak, żeby było widać, żeby ludzie wiedzieli albo przynajmniej zastanawiali się. Bo Mycroft miał trochę racji, chodziło o to, by zaznaczyć swoją własność.

A Holmesowi to wolno być zaborczym.

No nic, trzeba liczyć na to, że  złość przejdzie mu po kilku dniach milczenia.

I can't adult today

Ostatnio zmieniony przez Olgie. dnia Nie Mar 19 2017, 23:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Olgie.
Moderator
Moderator

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][Z] Seria Malinowa [MH/GL][6/6]   Nie Mar 19 2017, 23:08

Pozory

— Okej, nie ma sprawy.

— Na pewno? — Mycroft przyglądał mu się podejrzliwie znad filiżanki popołudniowej herbaty.

— No tak. Nie podoba ci się, rozumiem. Ja też wielu rzeczy nie lubię, na przykład; jak wydajesz mi rozkazy…

— Ja cię uprzejmie proszę. Zazwyczaj.

— Oczywiście. Rozumiem więc, że nie lubisz malinek. Nie będę ich robił.

— I nie będziesz mieć pretensji?

— Skądże.

Mycroft jeszcze chwilę przypatrywał się Gregowi nieufnie, ale w końcu chyba mu uwierzył, bo uśmiechnął się i powiedział:

— Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia.

Cieszysz się, bo myślisz, że narzuciłeś mi swoje zdanie. Ale ta rozmowa to tylko pozory, poczekaj, jeszcze się odegram, zobaczysz.

I can't adult today

Ostatnio zmieniony przez Olgie. dnia Nie Mar 19 2017, 23:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Olgie.
Moderator
Moderator

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][Z] Seria Malinowa [MH/GL][6/6]   Nie Mar 19 2017, 23:08

Cierpliwość

Greg czekał, bo sprawa po prostu musiała przycichnąć. Mycroft musiał rzucić się w wir swojej pracy, zająć ratowaniem Sherlocka z opresji i na nowo zapełnić umysł istotnymi sprawami wagi państwowej, aby musieć wykasować niepotrzebną mu już kłótnię o malinki. Lestrade więc nie wytrącał go z rytmu, udając, że wcale nie czeka na okazję, utrzymując ich stały codzienny rytm w dawnej formie. Na szczęście, cierpliwość była jedną z jego największych zalet, co przydawało się w pracy, jak i najwyraźniej w życiu osobistym.

Mycroft był świetnym człowiekiem, Greg uważał, że równie dobrym, co Sherlock. Ale pozwalanie na wszystko komuś, kto rządzi Anglią, szybko skończyłoby się dla Lestrade’a ubezwłasnowolnieniem. Sherlock ostrzegał go przed tym, przed tą “chorą potrzebą inwigilacji i narzucania innym własnej woli", którą rzekomo wykazywał Mycroft, ale inspektor nie uwierzył Sherlockowi i zignorował to.

Greg nie chciał zostawiać Mycrofta, z prostego powodu: kochał go. Ale teraz wreszcie zrozumiał, że w tym związku nie istnieje coś takiego jak kompromis, bo każdy kompromis to de facto wygrana starszego Holmesa. Zamierzał więc wygrać tę potyczkę, dla dobra ich obu.

Naturalnie, nie łatwo jest ograć takiego geniusza. Cierpliwość Grega była w tym wypadku jego najcenniejszą i jedyną bronią, bo mógł pokonać Mycrofta tylko z zaskoczenia.

I can't adult today

Powrót do góry Go down
Olgie.
Moderator
Moderator

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][Z] Seria Malinowa [MH/GL][6/6]   Nie Mar 19 2017, 23:10

Północ

Było już blisko północy, ale Greg i Mycroft jeszcze nie spali. Szczerze mówiąc, obaj niedawno wrócili do domu, praktycznie spotykając się w drzwiach. Zjedli więc cokolwiek na kolację, wzięli szybki, wspólny prysznic i teraz leżeli już w ciepłej pościeli.

— Mycroft? — zapytał Greg coraz bardziej sennym głosem.

— Mhm?

— Mówiłeś, że nie mogę robić ci malinek…

Mhm? — Wymruczał Holmes w tonie “jeszcze jedno słowo i cię wypatroszę”.

— Chcę coś w zamian.

W odpowiedzi dostał zmęczone westchnięcie. Mycroft spojrzał na niego pytająco.

— Ty mi zrób malinkę.

Mycroft zamknął oczy, bo poczuł, że za chwilę szlag go trafi. Jeśli odmówi, dojdzie do kolejnej awantury. Nie miał na to ani ochoty, ani siły. Gregory wyraźnie starał się na nim coś wymusić, ewidentnie chciał go pokonać, w ten czy inny sposób. Uczepił się tych malinek, ale nie chodziło o nie, tylko o przekonania. Bo jeśli Mycroft się teraz ugnie, to będzie znaczyło, że wszyscy zobaczą tę malinkę; John, Sherlock, pół komisariatu i przynajmniej część z nich będzie wiedziała, czyje to dzieło. W dodatku miał w nim aktywny udział. Już słyszał drwiące zaczepki młodszego brata: “Przecież uważałeś, że to prymitywne”.

— Ale cała wojna była o to, żebyś to ty mi mógł zrobić malinkę. To zrób, pozwalam.

— Nie, teraz to ja nie chcę. Wolę, żebyś ty zrobił.

Mycroft przegrał z kretesem. Jego inspektor był cwany i on o tym wiedział, ale najwyraźniej za mało doceniał. Chociaż...była jeszcze nadzieja na wyjście z tej sytuacji z twarzą. Przechylił się więc, podpierając na przedramieniu, drugą ręką odkrywając kołdrę, i podnosząc koszulkę, w której spał Lestrade, zamierzając zrobić mu tą przeklętą malinkę na brzuchu.

— Nie tam. — Gregory złapał go za rękę. Mycroft spojrzał na niego poirytowany, a Lestrade, pewny, że ma całą holmesową uwagę, dotknął fragmentu swojej szyi, tuż pod szczęką.

— Tu.

Mycroft westchnął, poddając się i przesuwając wyżej. Cwana bestia.

I can't adult today

Powrót do góry Go down
Tony.
Laureat Roku
Laureat Roku

Liczba postów : 169

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][Z] Seria Malinowa [MH/GL][6/6]   Wto Wrz 19 2017, 03:33

#UrodzinyOlgie

Byłam przy tym! Przy kreowaniu się idei na te teksty Very Happy I powiem tak: odczuwam satysfakcję na mysl, że dzięki mnie Pan Sztywny (nie, nie w tym sensie... xD) jednak zrobił Gregowi tę malinkę ^^. Bo to moim zdaniem idealny sposób odegrania się, najlepszy, jaki mógł wymyślić Lestrade Wink

I, cóż dużo mówić. Kilka małych tekścików zasiliło fandom, w którym Polskiego Mystradu jest naprawdę mało, więc tylko na plus. No i pewnie niejedna osoba się uśmiechnęła na tę garść niezobowiązującego fluffu. Smile

Jeszcze tylko z kwestii technicznych: w "Cierpliwości" w pierwszych dwóch zdaniach jest 3x musiał, trochę mnie to wybiło z rytmu podczas czytania Razz

Pozdrawiam i niech Wen zawsze Ci sprzyja,
Tony.

Sometimes you gotta run before you can walk
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][Z] Seria Malinowa [MH/GL][6/6]   

Powrót do góry Go down

[Sherlock BBC][Z] Seria Malinowa [MH/GL][6/6]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-