IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[Sherlock BBC][D] Prawie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Tony.
Laureat Roku
Laureat Roku

Female Wiek : 21
Liczba postów : 166

PisanieTemat: [Sherlock BBC][D] Prawie   Pon Sty 02 2017, 22:49

Fandom: Sherlock BBC
Autor: Tony. aka DallasEve
Beta: -
Paring: John Watson x Mary Watson
Gatunek: angst
Ostrzeżenia: SPOILER DO PIERWSZEGO ODCINKA CZWARTEGO SEZONU!!!
NA: Jest to moje pożegnanie z fandomem. Przynajmniej tymczasowe. A z Johnlockiem  prawie na pewno całkowite.

Prawie

Jedyne, czego chciałam od życia, to bezpieczeństwo, spokój, kochający mąż i dziecko. I prawie, prawie miałam to wszystko w zasięgu rąk. A potem los znów się o mnie upomniał.

John jest nawet uroczy w całej tej swojej nieświadomości. To, jak próbował mi powiedzieć o… przecież doskonale wie, że prawie dorównuję Sherlockowi inteligencją. Musi zdawać sobie sprawę, że nie był w stanie ukryć przede mną zdrady… że ja wiem.  

Kiedy dostrzegam lecącą w kierunku Sherlocka kulę, wiem, co muszę zrobić. Odtwarzam w głowie to, co nagrałam naszemu detektywowi na płytę. Sherlock… Uratuj Johna Watsona.

Uratuj go przed nim samym. Ja zawiodłam.

Sometimes you gotta run before you can walk
Powrót do góry Go down
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 27
Liczba postów : 864

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Prawie   Pią Sty 06 2017, 09:50

Przeczytałam ten tekst zaraz jak mi go podesłałaś. Ale zwlekałam z komentarzem, bo miałam straszny bałagan myślowy. Nadal mam, jeśli o to chodzi. Masa sprzeczności.

SPOILERY DO 4 sezonu.

Po jeden, nienawidzę Moffata. Ja wiem, że to jego wina. On ma manierę zabijania postaci i wątków, które fajni uwielbiają. I zanim zabili M. musieli coś z nią zrobić. Fakt jest taki, że duża część Fandomu zwyczajnie tej postaci od początku nie lubiła. A aktorka, robiąc burzę prywatną na twitterze i obrażając fanów dowaliła do pieca i zraziła do swojej postaci kolejne osoby. Jasne, że sporo klasycznych widzów ją lubiło. Ale później widzimy cierpiącego Johna, wszystkie te kłamstwa i uczucia są raczej mieszane, raczej sympatyzujemy z Johnem, który znów został oszukany, znów kłamstwa.

Co robi więc Moffat? Daje nam kilka scen pokazujących, jaka to M. jest ciepła, jak dobrze rozumie się z Sherlockiem, że nie znosi nudnego macierzyństwa, ale biega za Sherlockiem i jego sprawami. Że bierze od Johna tyle, ile on jest w stanie dać, bo wierzy, że nie zasługuje na więcej. I dowalają Johnem, który odpierdala coś takiego i co się dzieje? Taka ja, która Marry zwyczajnie nie lubi, zaczyna sympatyzować z nią. BO widzę, jak się stara, na swój sposób, a on robi coś takiego, zwyczajnie umniejszając jej trud, odwracając się, szukając odskoczni, czegoś, co będzie "ciekawe"? Moffat, ty dupku.

WSZYSTKO to po to, by w chwili, w której nadchodzi ten moment, którego się spodziewaliśmy, gdy M. dostaję kulkę, by było nam choć trochę przykro. By było nam żal, że zginęła w ten sposób, by John mógł dodatkowo się obwiniać, by wzmocnić dramę między nim i Sherlockiem. I dlatego postanowili zjebać. "Zróbmy coś, żeby ludziom było szkoda, że umarła. Żeby była absolutnie pozytywną postacią a tym odcinku. Zróbmy tej odcinek dla niej". Uch. Przykre.

I wiesz, ta myśl, o której tutaj piszesz, a do której zmierzam tym wywodem do góry... Tak, zgadzam się. Wiedziała. Wiedziała od początku, c'mon, była agentką CIA, nie przegapiłaby czegoś takiego, nawet jeśli to była "tylko" seria sms-ów. I mimo wszystko przy nim została, ba, nie wspomniała ani słowem, BA! ryzykowała życiem bo go kochała, co nie? Widzisz, co oni tu zrobili? Jak można jej nadal nielubić? Damn, nawet ja zaczęłam z nią sympatyzować, cholera, robią mi wodę z mózgu. Jak mogli.

Idealnie podsumowałaś drabblem to, czego ja nie potrafię podsumować już w trzecim komentarzu -.-  Nie znajduję słów. Ty je znalazłaś i myślę, że na jakiś czas mi to wystarczy. Do chwili gdy sama znajdę siły i chęci by się z tym odcinkiem rozliczyć.
Weny, nieustannie.
W.

Powrót do góry Go down

[Sherlock BBC][D] Prawie
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1