IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[Sherlock BBC][D] Roztrzaskany

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 377

PisanieTemat: [Sherlock BBC][D] Roztrzaskany   Sob Gru 31 2016, 17:31

Fandom: Sherlock
Autor: Olgie.
Beta: Brak
Paring: Brak, Bohater: Mycroft Holmes
Gatunek: Obyczajówka
Ostrzeżenia: Brak
N/A: Tekst w ramach II edycji "100 drabbli w 100 dni". Prompt nr 69. "Roztrzaskany". Kontynuacja Niepokojących wieści.

Roztrzaskany

Wszystko na nic.

Mycroft czuł się roztrzaskany, jak szklanka, która spadła ze stołu.

Osobiście spotkał się z prezesem zarządu, przejrzał wszystkie akta, w których mógłby znaleźć coś nadającego się do szantażu, nawet rozpisał plan naprawczy, bo powodem zaprzestania produkcji jego ulubionych czekoladowych ciasteczek był kryzys gospodarczy. Na nic prośby i groźby, nie podziałało absolutnie nic. Ciastka zostaną wycofane z produkcji.

Życie Holmesa nie było łatwe. Anglia, Sherlock i mamusia to czasem było zbyt wiele. Ciastka pomagały. Teraz będzie musiał znaleźć sobie jakiś inny sposób na odstresowanie. Ale co mogłoby zastąpić ten niepowtarzalny smak?

Dobrze, że został mu choć dżem porzeczkowy.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

What we're doing here ain't just scary
It's about to be legendary

Powrót do góry Go down
Tony.
Laureat Roku
Laureat Roku

Female Wiek : 21
Liczba postów : 166

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Roztrzaskany   Czw Sty 05 2017, 14:00

Powiem tak: podoba mi się i jest naprawdę super (chociaż szkoda mi Mycrofta, tego, że jednak mu się nie udało Sad).  Ogólnie to racja, życie jest ciężkie, a znaleźć zastępstwo dla ideału nie jest łatwo (zwłaszcza, jeśli to smak. Ja, Sherlotka, słowem: znam z autopsji xd).

Jedyne, do czego mogłabym się doczepić, to pierwsze zdanie. Nie wiem, może to tylko ja, ale mam wrażenie, że to porównanie ze szklanką jest zbyt zwyczajne - w sensie, zbyt zwyczajne jak na Mycrofta. Gdyby to był Lestrade czy John, jasne. Do Sherlocka pasowałoby pewnie bardziej coś typu... A bo ja wiem? Jajko rozgniecione w prasie hydraulicznej? Albo szklanka po skierowaniu na nią wiązki fali akustycznej o częstotliwości równej częstotliwości drgań własnych szkła. Brakuje mi chyba po prostu zaznaczenia osobowości Mycrofta w tym pierwszym zdaniu. I to nie błąd ani nic, i absolutnie nie umniejsza wartości tego tekstu. Ani trochę. Bo jest świetny Razz To bardziej... Wskazówka.  Na przyszłość Wink No bo ile mogę tylko w kółko pisać, jak bardzo jest świetnie? Razz

Pozdrawiam i niech Wen zawsze Ci sprzyja,
Tony.

Sometimes you gotta run before you can walk
Powrót do góry Go down

[Sherlock BBC][D] Roztrzaskany
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1