IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[Sherlock BBC][D] Niepokojące wieści

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 377

PisanieTemat: [Sherlock BBC][D] Niepokojące wieści   Sob Gru 31, 2016 5:26 pm

Fandom: Sherlock
Autor: Olgie.
Beta: Brak
Paring: Brak, Bohater: Mycroft Holmes
Gatunek: Obyczajówka
Ostrzeżenia: Brak
N/A: Tekst w ramach II edycji "100 drabbli w 100 dni". Prompt nr 68. "Niepokojące wieści". Kontynuacja w Roztrzaskanym.

Niepokojące wieści

Do Mycrofta docierało wiele niepokojących wieści, ale żadna nie był tak straszliwa, jak ta. Jego agenci zawsze zawiadamiali go o planowanych zamachach na strategicznie ważne instytucje, o próbach porwań najważniejszych osób w państwie. Lecz o tym dowiedział się po prostu z porannej gazety.

Mianowicie, firma produkująca jego ulubione czekoladowe ciasteczka zamierzała wycofać je ze sprzedaży.

Katastrofa. Informacja ta ogłuszyła go na dobre trzy minuty. Kiedy wreszcie się otrząsnął z szoku, przeczytał artykuł jeszcze dwa razy, by upewnić się, że przemęczony pracą dla Anglii umysł nie płata mu figli. Nie, wszystko się zgadzało.

Jak on teraz będzie żył?

Mycroft zazwyczaj był dla siebie równie surowy, co dla innych ludzi. Lubił dyscyplinę i porządek i trzymał się tego również w diecie. Wiedział, że słodycze mu szkodzą z racji podwyższonego poziomu cukru. Ale czasem były takie chwile, że tylko te konkretne czekoladowe ciasteczka trzymały go przy zdrowych zmysłach.

Holmes poczuł, jak czarna rozpacz rozlewa się po nim.

Nie! Tak nie będzie! Jest najmądrzejszym i najpotężniejszym człowiekiem w Wielkiej Brytanii. I zrobi wszystko, wykorzysta wszystkie swoje wpływy, byle jego ulubione ciastka wciąż były produkowane!

To jednak może zająć trochę czasu. Trzeba więc zrobić zapasy. Tak, najpierw wizyta w Tesco, dopiero potem spotkanie z premierem.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

What we're doing here ain't just scary
It's about to be legendary

Powrót do góry Go down
Tony.
Laureat Roku
Laureat Roku

Female Wiek : 21
Liczba postów : 166

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Niepokojące wieści   Czw Sty 05, 2017 1:08 pm

OMG OMG GDZIE JEST EMMA?!

Przecież to totalnie jestem ja i Emma jak się okazało, że nie będzie więcej Sherlotki!  No bo przecież jak to w ogóle możliwe, skoro coś było raz to powinno być do końca życia... Rozumiem Mycrofta w całej rozciągłości,  nie powinno istnieć coś takiego jak upadek firmy czy sprzedaż sezonowa, czyli, szeroko rzecz ujmując, NIC co prowadzi do wycofania produktu...

Różnica między mną i moim bliźniakiem a Mycroftem jest taka, że on ma teoretycznie jakieś szanse z tym walczyć. Chociaż dziwię mu się, że nie poprosił Sherlocka o pomoc w odnalezieniu ostatnich paczek ciastek w Tesco w całej Anglii... Ja bym się nie zastanawiała, gdybym takiego Sherlocka miała pod ręką Razz

Pozdrawiam i niech Wen zawsze Ci sprzyja,
Tony.

Sometimes you gotta run before you can walk
Powrót do góry Go down

[Sherlock BBC][D] Niepokojące wieści
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wieża Wiatrów
» Szczyt Wieży
» Wieża Północna