IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[AHS:As][D] Śmierć

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 377

PisanieTemat: [AHS:As][D] Śmierć   Sob Gru 31 2016, 15:51

Fandom: American Horror Story: Asylum
Autor: Olgie.
Beta: Brak
Paring: Brak, Bohater: Szachat
Gatunek: Obyczajówka
Ostrzeżenia: Brak
N/A: Tekst w ramach II edycji "100 drabble w 100 dni"
Moją inspiracją była piosenka Oh, Death w wykonaniu Jen Titus, którą możecie znać, jeśli oglądacie SPN. Ale pisze o Śmierci, którą poznałam w AHS:Asylum, mojej drugiej ulubionej personifikacji śmierci w popkulturze.
Druga postać jest randomowa, można czytać nie znając fandomu. Jeśli ktoś ma ochotę, to do czytania może sb włączyć to:

Śmierć

O, Śmierci. Stoisz przede mną, spowita w czerń. Ubrana jesteś w sukienkę z lat 40., wyglądasz w niej tak elegancko. Na dłoniach masz rękawiczki, bladą twarz zasłania woalka...i tylko Twoje usta się wyróżniają, są czerwone jak krew.

Spotkaliśmy się już wcześniej. Siedziałaś przy moim łóżku dwadzieścia sześć lat temu, gdy spadłem z rusztowania. Byłem wówczas tak blisko pójścia za Tobą.
Pochyliłaś się nade mną, a ja czułem ten słodki zapach, gdy wymruczałaś do mi ucha "Jesteś gotowy?". Twój głos był głęboki i zimny zarazem. Odległy i bliski. Z tego świata i nie z tego.

Ale ja byłem głupcem, młodym głupcem i rozpłakałem się i błagałem, byś mnie nie zabierała. Bo chciałem Ci ulec i nie chciałem i rozdarty w sobie uciekłem z Twych ramion. A Ty, o Bogini, wstałaś i wyszłaś. Jakbyś pomyliła sale, jakby nie było tej rozmowy, jakby nie było Ciebie.

A teraz jesteś. Te lata to była pomyłka, moje życie to była pomyłka. Lecz nie miałem odwagi Cię wezwać. Więc gdy Cię spostrzegam w drzwiach sypialni, wiem co powiedzieć.

— Pocałuj mnie.

I podchodzisz, stukając obcasami i zbliżasz swoje usta do moich. Zamykam oczy, a ostatnie co słyszę, to szelest Twych skrzydeł, gdy je rozkładasz.

O, Śmierci.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

What we're doing here ain't just scary
It's about to be legendary

Powrót do góry Go down

[AHS:As][D] Śmierć
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Śmierć i sprawy pośmiertne
» Śmierć postaci