IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[Sherlock BBC][D] Tworząc histroię

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 377

PisanieTemat: [Sherlock BBC][D] Tworząc histroię   Pią Gru 30 2016, 15:58

Fandom: Sherlock BBC
Autor: Olgie.
Beta: Brak
Paring: Brak, Bohater: Mycroft Holmes
Gatunek: Obyczajówka
Ostrzeżenia: Brak
N/A: Tekst w ramach II edycji "100 drabble w 100 dni". Prompt nr 3. Tworząc historię.

Tworząc historię

— Brytyjczycy! Zapamiętajcie tę datę! Dziś jest ten dzień, który świętować będą nasze wnuki. Dziś uwalniamy się spod dyktatury eurokracji. Od dziś nie płacimy na bandę leni w Brukseli. Jesteśmy dumnym narodem, który przez wieki radził sobie sam. Poradzimy sobie i teraz. Nasza historia i kultura wyraźnie pokazuje nasz dystans do Europy. Podjęliśmy słuszną decyzję - ten statek tonie, ale my nie pójdziemy na dno razem z nim. Żegnaj, Unio! Dziś tworzymy historię!

Mycroft słuchał w swoim gabinecie przemowy jednego z czołowych konserwatywnych polityków. Szczerze — wynik referendum nie zdziwił go. Pozostaje kwestia co rząd chce zrobić teraz.

Wie już o dymisji Premiera. Kogo wybierze partia na jego miejsce? I co ta osoba zrobi? Referendum nie jest wiążące. Jeszcze można się z tego szaleństwa wycofać. Jeśli jednak dedukcja Mycrofta okaże się trafna i nowym Pierwszym Ministrem zostanie, ten, kogo podejrzewa, wtedy nie ma na to szans.

"Dziś tworzymy historię!" — serwis informacyjny wyświetlał ten tekst na pasku, pokazując wypowiedzi ekspertów i polityków. "To ja tworzę historię", pomyślał.

Bo to nie kto inny, jak Mycroft Holmes wykonał jeszcze w nocy kilka telefonów do najważniejszych instytucji, w tym do Banku Anglii. To on będzie dbał o bezpieczeństwo Zjednoczonego Królestwa, które będzie zagrożone przez Brexit - w końcu wygasną wszystkie umowy o współpracy na polu bezpieczeństwa. To on będzie renegocjował kontrakty handlowe, tak, żeby kraj stracił jak najmniej - trzeba utrzymać gospodarkę na stabilnym poziomie, inaczej grozi to wewnętrznymi niepokojami. Nie od dziś wiadomo, że wojny domowe zazwyczaj poprzedza recesja gospodarcza.

Dużo pracy przed nim. A to nie koniec zmartwień. Moriarty powrócił do świata żywych, a Sherlock do narkotyków.

To będzie ciężki okres, być może największe wyzwanie w jego życiu.

— Antheo, połącz mnie, proszę, z partią. Chce jeszcze dziś wiedzieć, kogo wybrali na premiera. Musimy omówić strategię. I skontaktuj się z premier Szkocji, jestem ciekaw, co oni na to.

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

What we're doing here ain't just scary
It's about to be legendary

Powrót do góry Go down
Tony.
Laureat Roku
Laureat Roku

Female Wiek : 21
Liczba postów : 166

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Tworząc histroię   Czw Sty 05 2017, 13:02

No tak. Bo Mycroftowi mało było problemów, więc jeszcze Brytyjczycy wymyślili sobie brexit...  Za grosz empatii Razz

A tak serio, bardzo mi się spodobał ten pomysł już jak czytałam "Tworząc historię"  po raz pierwszy i nadal mi się podoba. Właściwie to nie tylko pomysł  - wykonanie też mi się podoba Wink Lubię, kiedy piszesz Mystrad (w dowolnej wersji),  ale chyba jeszcze bardziej lubię samego Mycrofta. Ewentualnie z Lestradem jako dalekim tłem.  Bo Mycroft zasługuje na swój własny kącik w Twojej fandomowej twórczości Wink Zwłaszcza, że znakomicie Ci w takim "jednoosobowym"  wydaniu wychodzi.

Pozdrawiam i niech Wen zawsze Ci sprzyja,
Tony.

Sometimes you gotta run before you can walk
Powrót do góry Go down

[Sherlock BBC][D] Tworząc histroię
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Nie kraty tworzą więzienie