IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[HP][D] Plany

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Fantasmagoria.
Admin
Admin

Female Wiek : 22
Liczba postów : 506

PisanieTemat: [HP][D] Plany    Pon Gru 26 2016, 00:57

Fandom/Fandomy: Harry Potter, czasy Założycieli
Autor/autorzy: Fantasmagoria.
Beta/bety: Brak, pisałam to max 5 minut, więc błędów jest w... dużo Razz
Pairing: Brak, bo ja wszędzie widzę Salrica i to już nieuleczalne, ale nie będę was do tego zmuszać Very Happy
Gatunek: Humor? Czy coś?
Ostrzeżenia: ...  Nie ma żadnych. Przyjemnego czytania!!!
N/A*: Stare. Serio. STARUSIEŃKIE.

Założyciele siedzieli w komnatach Godrica, wymyślając nowy plan zajęć. W tym roku liczba ich uczniów wzrosła niemal dwukrotnie, więc trzeba było dostosować program tak, żeby wszystkim odpowiadało. Wcześniej padła propozycja, żeby porobić grupy, które będą zbliżone do siebie wiekowo i takim trybem ich nauczać, jednak Salazar natychmiast ją obalił twierdząc, że wiek w stosunku do siły magicznej nie ma znaczenia. Teraz więc spędzali czwartą już godzinę na dyskusjach. W pomieszczeniu znajdowało się teraz i tak tylko troje z nich, gdyż Slytherin wyszedł jakiś czas temu stwierdzając, że ma coś ważnego do zrobienia.

– A może... podzielić ich podług zdolności? – zaproponowała Rowena. – Jedną grupę tworzyliby zielarze i alchemicy, drugą wróżki i wieszcze…

– Głupi pomysł – usłyszeli cichy szept i do komnaty wkroczył dumnie Salazar, szybko podchodząc do Gryffindora i bezceremonialnie wlewając mu do ust jakiś płyn, dopilnowując żeby przyjaciel go przełknął, poprzez zaciśnięcie mu dróg oddechowych. – Wtedy w jednej byłoby pięć osób, w drugiej dziesięć, w jeszcze innej nawet dwadzieścia. I co byśmy zrobili z wszechstronnie uzdolnionymi?

– ZNOWU JAKAŚ TRUCIZNA?! – wykrzyknął Godric, patrząc groźnie na Slytherina i fiolkę, którą trzymał w ręce.

Salazar mrugnął krótko i pokręcił przecząco głową.

– Truciznę podałem Ci przy śniadaniu. To była odtrutka – powiedział i uśmiechnął się ujmująco.

Widzicie jakie chamy z tych późniejszych dyrektorów? Nie posłuchali Sala i podzielili wiekowo! xD I co im z tego wyszło? Przynajmniej jeden Longbottom na każde pokolenie xD Sal wiedział co mówi, o! :lol

And if I only could,
Make a deal with God,
And get him to swap our places...

Our time is running out...
Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumyo.com
Lilka
Skryba
Skryba

Female Wiek : 51
Liczba postów : 82

PisanieTemat: Re: [HP][D] Plany    Wto Gru 27 2016, 14:34

To było urocze i puchate drabble. Więcej, więcej! Dyskusje o uczniach zawsze bywają frapujące, zwłaszcza dla tych, co tworzą nową placówkę edukacyjną. No chyba, że robią Blietzkrieg jak "góra". Można i tak. Sugestia, by podzielić dzieciaki wg zdolności? TAK! Chociaż czy edukacja nie powinna wyrównywać szans? A może jednak iść biblijnym tropem i szkolić człowieka w tym, co jest dobry by nie zmarnował talentu?
W kwestii naszego Salrica. Naprawdę trzeba było być tak oczywistym? Podajesz ukochanemu truciznę z opóźnionym działaniem, a potem przemocą wmuszasz mu antidotum? Można i tak. Choć na myśl o jajecznicy w wykonaniu Sala mam dreszcze...

WENY!
Frey

Wracam po długiej przerwie od komciania
Proszę o wyrozumiałość!!!
Powrót do góry Go down
Olgie.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 21
Liczba postów : 372

PisanieTemat: Re: [HP][D] Plany    Sob Sty 07 2017, 01:47

To jest przeurocze, przekochane i przewszystko <3

Totalnie tak to widzę, jeśli mowa o założycielskim fluffie. Taki strasznie sprytny Sal z takim zawadiackim uśmiechem i taki wiecznie naburmuszony Rick, który się na niego gniewa, ale nie za długo.

Napisałabym Ci coś o technice, ale nie mam czego krytykować, to nie będę pisać wcale.

Pozdrawiam i życzę weny,

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobi będę głupi - Edward Stachura

What we're doing here ain't just scary
It's about to be legendary

Powrót do góry Go down
Fia.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 27
Liczba postów : 276

PisanieTemat: Re: [HP][D] Plany    Sob Sty 07 2017, 18:43

Umiesz we fluffy. Ty cholero, Ty umiesz we fluffy! A ten fluff jest puchaty i słodki, i ja nie wiem, czy to dobrze, że mi się podobał, bo nie jestem fluffolubna.

Salazar, który truje - i to najprawdopodobniej nie po raz pierwszy - Godrica, jest świetny. Szkoda tylko, że tym razem rzeczony Godric nie odczuł skutków trucizny, bo jestem ciekawa, co ona mogłaby mu zrobić.

Sposób przydzielania do domów według Salazara nie jest zły, ale tutaj tak samo jak w podziale na zdolności, mamy do czynienia rozbieżnością ilościową w poszczególnych domach, więc ten pomysł też upada. Fakt, podział wiekowy jest słuszny ze względu na zdolności psychofizyczne dzieci i młodzieży, bo w zupełnie inny sposób powinno uczyć się dziesięcio- a w zupełnie inny sposób siedemnastolatki, ale niestety, Rowling chyba o tym zapomniała i wszystkie lekcje są na jedno kopyto. Nie będę teraz jednak roztrząsać kwestii czysto pedagogicznych, bo mogłabym stworzyć cały elaborat o błędach w szkolnictwie hogwarckim, a to totalnie nie o to chodzi.

Konkludując, tekst jest mały, przyjemny i w zasadzie odnoszący się do kwestii kluczowych, które i tak zostały ostatecznie potraktowane po macoszemu i nic Salazarowi do tego, bo go zakrzyczeli. Niemniej ładne toto, pisz więcej Założycieli Smile

Weny,
F.

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [HP][D] Plany    

Powrót do góry Go down

[HP][D] Plany
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1